Nauji teleskopai leidžia lankytojams pamiršti išmaniuosius ir grožėtis išskirtiniais dangaus vaizdais (0)

643
REUTERS
2019 m. rugpjūčio 19 d. 15:56
Jordanijoje esančioje Vadi Rumo dykumoje turistai gali pamatyti nuostabų nakties dangų dėl naujai įrengtų teleskopų, suteikiančių progą iš arčiau pažvelgti į tam tikras mūsų Saulės sistemos vietas.

Rum Sky centre esantys kompiuterizuoti teleskopai yra sujungti su GPS palydovais ir leidžia lankytojams išvysti žvaigždynus ir planetas, pavyzdžiui, Marsą ir Jupiterį, bei sužinoti daugiau informacijos apie jas.

Astronomijos ekspertas Fakhri Al-Alami sakė, kad pagrindinis projekto tikslas – padėti žmonėms vėl užmegzti ryšį su gamta ir nors trumpam atitraukti juos nuo telefonų.

Vadi Rume gyvenantys beduinai tūkstančius metų orientuodavosi pagal žvaigždes. Jie privalėdavo danguje rasti Šiaurinę žvaigždę ir kitus žvaigždynus, kad nepasiklystų didžiulėje dykumoje. Tačiau, tobulėjant technologijoms, daugelis sako, kad jaunoji karta nebesupranta žvaigždžių svarbos.

Atvėręs duris praėjusių metų lapkričio mėnesį, Rum Sky centras sulaukė beveik 4 000 lankytojų. Kelionė į centrą, įskaitant įvadinę sesiją ir žvaigždžių stebėjimą, kainuoja maždaug 25 JAV dolerius.

Rekomenduojame

Naujausi