Naujausias „teamLab“ darbas – jusles pažadinantis pirčių kompleksas (0)

1750
REUTERS
2021 m. kovo 16 d. 15:27
Po erdvę pasklindantys žiedlapiai; į orą pakilęs milžiniškas kamuolys, persimainantis iš raudono į mėlyną, tada į violetinį ir t. t.; šimtai drugelių, plasnojančių po mikroskopiniais vandens lašeliais užpildytą ekraną...

Šie vaizdai – ne iš šiuolaikinio meno muziejaus. Tai – naujausias kolektyvo „teamLab“ kūrinys. Į jį susibūrusių inžinierių, menininkų, architektų ir kitų sričių specialistų darbai Japonijoje sulaukia grandiozinio dėmesio. Tas pats įvyko ir šįkart: raudonais, žaliais ir geltonais tonais raibuliuojantis septynių saunų labirintas sukėlė sunkiai nusakomą įspūdį.

Tokijuje įsikūrusi skaitmeninio meno kūrėjų grupė pasinaudojo prašmatniame Ropongi rajone esančiomis tuščiomis studijomis ir per metus įrengė jose kompleksą su saunomis ir trimis įspūdingomis meno instaliacijomis.

Projektas, pavadintas „TikTok teamLab Reconnect“, plačiajai publikai bus prieinamas nuo kovo 22 dienos iki rugpjūčio pabaigos. Už 44 dolerius (37 eurus) šiokiadieniais ir 53 (44) – savaitgaliais meno aistruoliai, sveikatingumo entuziastai ir šiaip stiprių potyrių mėgėjai galės pasikaitinti pirtyse, palysti po šaltu dušu ir pasigėrėti menu, vilkėdami tik maudymosi kostiumais.

Kadangi pandemija tebėra aktuali, didžiausiose komplekso saunose sėdimų vietų skaičių teko sumažinti nuo 24 iki 12. Reikėjo pakoreguoti ir vėdinimo sistemą, kad ji atitiktų šalies vyriausybės apibrėžtus standartus, susijusius su oro cirkuliacija.

„TeamLab“ kolektyvas viliasi, kad jų įrengtose erdvėse atgis visi lankytojų pojūčiai, įskaitant lytėjimą, klausą ir uoslę, todėl, pavyzdžiui, vienoje saunoje tvyro žaliosios arbatos, o kitoje – beržų aromatas.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai