NASA Saulės apšviestose Mėnulio vietose rado vandens (0)

10769
REUTERS
2020 m. spalio 27 d. 17:58
Spalio 26 dieną NASA pasidalino džiugia ir labai netikėta žinia – Stratosferos observatorija infraraudonųjų spindulių astronomijai arba tiesiog SOFIA Saulės apšviestose Mėnulio vietose aptiko vandens. Šis radinys pakurstys daugybę naujų klausimų, susijusių su Mėnulio istorija ir kitais mūsų Saulės sistemos elementais.

Mėnulyje, skirtingai nei Žemėje, skysto vandens kūnų nėra, tačiau, anot mokslininkų, pirmadienio radinys leidžia daryti išvadą, kad visgi Mėnulyje vandens pėdsakų yra daugiau nei manyta: vandens molekulės įkalintos paviršiaus mineraluose, o ne vien ledo pavidalu sunkiai prieinamose Mėnulio šešėliuose.

Gauti rezultatai leidžia teigti, kad vandens yra visame Mėnulio paviršiuje, o ne vien šaltuosiuose regionuose, kaip kad manyta anksčiau. 2018 metais NASA mokslininkai patvirtino, kad Mėnulio paviršiuje yra vandens – tada šaltuose jo krateriuose aptiko ledo kristalų. Saulės apšviestose vietose rastas vanduo ne toks koncentruotas, kaip kad ledo pavidalu rastas prieš porą metų, tad pirmiausia mokslininkai bandys išgauti vandens būtent iš šaltųjų Mėnulio užkaborių, pažymi P. Hertzas.

Ar SOFIA Mėnulio paviršiuje aptiktas vanduo bus lengvai prieinamas ir išgaunamas tyrimams, parodys laikas. Dabar mokslininkai nori paieškas išplėsti po visą į Žemę atsuktą Mėnulio pusę ir įsitikinti, ar ten yra vandens. Be to, ekspertai siekia nustatyti, ar vanduo Mėnulio paviršiuje stabilus, ar migruoja jam keičiant poziciją, sako P. Hertzas.

NASA planuoja į Mėnulį vėl pasiųsti ir astronautų – tai būtų misija, padėsianti pagrindus ir misijai į Marsą, kuri neabejotinai įvyks. Toms pastangoms labai pasitarnautų ir prieinami šaltiniai, kuriose Mėnulyje bus galima išgauti vandens.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai