Muzika, minia ir jokių kaukių: skaitmeninis COVID pasas suteikė galimybę šėlti šokių aikštelėje ir dalyvauti gyvos muzikos festivalyje (0)

237
REUTERS
2021 m. gegužės 3 d. 17:47
Privalomos kaukės negalėjo paslėpti klubų mėgėjų, Ispanijos mieste Žironoje sulaukusių galimybės pajudėti pagal didžėjų gyvai leidžiamą trankią muziką, džiugesio.

Pirmą kartą per aštuonis mėnesius į Žironą sugrįžo truputis naktinio gyvenimo. Taip nutiko bandomojo skaitmeninio paso dėka. Valdžia viliasi, kad ši priemonė leis žmonėms bendrauti ir linksmintis neplatinant koronaviruso.

Ispanijos šiaurės rytuose esančiame Katalonijos regione koncertai uždrausti nuo praėjusių metų spalio. Nuo gruodžio restoranai ir barai vakare privalo užsidaryti. Tačiau naujoji schema, kuria siekiama atgaivinti laisvalaikio ir pramogų sektorių, Žironos gyventojams suteikė galimybę vieną vakarą pasinaudoti skaitmeniniu pasu, leidžiančiu apsilankyti koncerte arba pavakarieniauti penkiuose restoranuose.

Kad galėtų pasinaudoti šia galimybe, miesto gyventojai turėjo į savo telefonus parsisiųsti specialią programėlę ir atlikti greitąjį COVID-19 antigeno testą, parodyti neigiamą PGR testo rezultatą ar patvirtinimą, kad jau persirgo koronavirusu. Bilietus šeštadienio vakarui klube apie 250 žmonių išgraibstė per 20 minučių.

Penkiems bandomajame vakare dalyvavusiems restoranams buvo leista veikti 80 proc. pajėgumu. Pasas galioja 36 valandas ir kainuoja nuo 2,5 iki 8,50 euro.

Bandomasis kovą Barselonoje vykęs koncertas, kuriame dalyvavo penki tūkstančiai žmonių, atlikusių greituosius COVID-19 testus ir galėjusių būti arenoje nesilaikant atstumo, nepaskatino užsikrėtimų, balandį pranešė organizatoriai. Tai suteikė vilties merdėjančiam gyvos muzikos sektoriui.

Po ilgos koronaviruso nulemtos tylos į gimtąjį „The Beatles“ miestą sugrįžo gyva muzika. Anglijos mieste Liverpulyje surengtas vienkartinis muzikos festivalis, kuriuo siekiama patikrinti, ar tokio pobūdžio renginiuose plinta virusas.

Maždaug penki tūkstančiai žmonių muzikos ir mokslo labui nusimetė kaukes ir užmiršo atstumo laikymosi taisykles. Jie dalyvavo lauke vykusiame renginyje, prieš tai atlikę COVID-19 testą ir gavę neigiamą atsakymą bei pažadėję po festivalio prabėgus penkioms dienoms ir vėl atlikti testą.

Dalyvių duomenys bus panaudoti vyriausybės Renginių tyrimų programai, kuria siekiama išsiaiškinti minių poveikį viruso sklaidai. Tačiau besilinksminančiųjų galvose, kai šiems pavyko praeiti pro vartus Seftono parke, sukosi tikrai ne moksliniai aspektai.

Festival Republic“ vykdantysis direktorius Melvinas Bennas teigė besiviliantis, kad jo bandomasis projektas suvaidins esminį vaidmenį šiemet bandant sugrąžinti lauko renginius.

Festivalis truko šešias valandas iki 22 val. prasidedančios komendanto valandos. Tai buvo tik blankus keletą dienų trukusių tokių hedonizmo švenčių kaip Glastonberio festivalis ir kiti didieji renginiai atspindys. Visgi dalyvavusieji tvirtino, kad tuo metu nenorėtų būti niekur kitur.

Kinijoje tūkstančiai žmonių dalyvavo Uhane vykusiame „Strawberry Music Festival“, daugelis jų nedėvėjo kaukių. Būtent šiame Kinijos mieste praėjusiais metais pradėjo plisti COVID-19. Organizatorių teigimu, šiemet jiems teko apriboti festivalio dalyvių skaičių.

Uhane pirmojo pasaulyje dėl koronaviruso įvesto karantino metu 2020-aisiais žmonės daugiau nei du mėnesius gyveno taikydamiesi prie labai griežtų ribojimų. Vėliau, remiantis oficialiais duomenimis, miestas beveik visiškai išsivadavo iš viruso gniaužtų.

Dviejų dienų trukmės renginys, vykęs Uhano „Expo“ parke, subūrė Kinijos grupes ir atlikėjus.

Panašūs renginiai, pavadinti „Strawberry Music Festival“, vyksta ir kituose miestuose visoje Kinijoje, įskaitant Pekiną – tokiu būdu pažymima penkių dienų trukmės nacionalinė šventė.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai