Muziejuje Danijoje ypatingas dėmesys skiriamas dinozaurams (0)

14790
REUTERS
2023 m. vasario 5 d. 10:57
Pastarieji keleri metai Jungtinių Valstijų archeologams bei paleontologams buvo dosnūs su dinozaurais susijusių radinių. Dabar dėžės su jais keliauja į netrukus Danijoje duris atversianti naują muziejų.

„Knuthenborg Safaripark“ parke duris atversiantis Evoliucijos muziejus jau dabar turi kuo didžiuotis: lankytojai galės apžiūrėti autentiškus net šešių dinozaurų skeletus, šešis Permo periodo gyvūnus ir gausią Ledynmečio laikotarpio didžiųjų gyvūnų kolekciją. Tai reiškia, kad muziejaus ekspozicija apima maždaug 300 mln. metų evoliucijos istorijos.

Geriausiai pasaulyje išlikęs skeletas – alozauro: būtent jį ir bus galima apžiūrėti muziejuje. Lankytojams nevertėtų praleisti progos susipažinti ir su didžiausia pasaulyje išlikusia sausumos padaro kaukole, priklausančia nežinomos rūšies dinozaurui. Tiesą sakant, kuratoriai parūpino ir daugiau skeletų.

Naujo muziejaus ekspozicija kontrastuoja su jį supančiame parke pulsuojančia gyvybe.

Pats „Knuthenborg Safaripark“ savininkas Ch.Knuthas ir paleontologė A. Ohlenschlager dalyvavo archeologiniuose kasinėjimuose JAV Vajomingo valstijoje, kur ekspertų komanda praleido kelerius metus, kasinėdami, ieškodami, tyrinėdami ir ruošdami dinozaurus parodai.

Komanda praleido daugiau nei 12 tūkst. valandų ruošdama alozauro skeletą, kurį sudaro net 95 proc. autentiškų kaulų. Šis milžinas net devynių metų ilgio ir trijų metrų aukščio, o bus eksponuojamas kartu su garso ir šviesų instaliacija.

Kaip teigia naujo muziejaus atstovai, geriau suprasti ekspoziciją padės ir kvapai: lankytojai užuos „kraują, žemę ir pelkę“.

Oficialus muziejaus atidarymas numatytas balandžio 1 dieną. 400 hektarų „Knuthenborg Safaripark“ parko teritorijoje gyvena daugiau nei 500 gyvūnų. Parką rasite už devyniasdešimties minučių kelio automobiliu nuo Danijos sostinės Kopenhagos.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai