Mokytojas tikisi savo pavyzdžiu parodyti moksleiviams, jog reikia priimti kitaip atrodančius žmones (0)

576
REUTERS
2020 m. spalio 13 d. 09:39
Susipažinkite su Freaky Hoody, prancūzu, kurio visą kūną dengia tatuiruotės. Abiejų akių odena chirurginiu būdu buvo nudažyta juodai.

Ištatuiruoti ir vyro delnai bei liežuvis. 35-erių metų amžiaus Sylvainas Helaine’as pradėjo puošti savo kūną tatuiruotėmis prieš aštuonerius metus. Dabar jis yra tatuiruočių pasaulio žvaigždė ir garsėja kaip „daugiausia tatuiruočių turintis“ prancūzas.

Slapyvardį Freaky Hoody pasirinkusio vyro teigimu, viskas prasidėjo, kai būdamas 27-erių dirbo mokytoju privačioje mokykloje Londone. S. Helaine’ą ištiko egzistencinė krizė, ir nuo tada tatuiruotės yra jo aistra.

Vakarais jis rengia pasirodymus klubuose ir retkarčiais pozuoja fotografams, o dienomis – dirba laikinuoju mokytoju. Prancūzas sakė, jog jam buvo uždrausta mokyti darželinukus, kai vieno mažylio tėvai pasiskundė, kad jis gąsdina vaikus.

Vis dėlto Freaky Hoody tebemoko palyginti mažus vaikus – šešerių metų amžiaus ir vyresnius. Atsigavę po šoko, kurį patiria pirmą kartą išvydę savo mokytoją, mokiniai galiausiai pripranta ir nebesureikšmina jo išvaizdos. Vienoje iš mokyklų, kuri įsikūrusi pietiniame Paryžiaus priemiestyje Palaiseau, S. Helaine’as yra vietos įžymybė.

Aštuonerių metų amžiaus mokinė prisipažino, kad išskirtinai atrodantis mokytojas ją išmokė nevertinti žmonių pagal išvaizdą.

Visgi praėjusiais metais, kai S. Helaine’as mokė darželinukus Daktaro Morere’o pradinėje mokykloje, trejų metų amžiaus vaiko tėvai pasiskundė mokyklos vadovams.

Jie tvirtino, jog jų sūnus, kurio S. Helaine’as net nemokė, išvydęs tatuiruotąjį vyrą pradėjo sapnuoti košmarus. Po keleto mėnesių mokyklos valdžia pranešė Freaky Hoody, kad jis daugiau nebedirbs su darželinukais.

Vietos švietimo įstaigos atstovas spaudai pareiškime nurodė, kad buvo susitarta su S. Helaine’u, jog jis nebemokys darželinukų.

„Nėra taisyklių ar įstatymų, reglamentuojančių mokytojų aprangą ar išvaizdą, – sakoma pareiškime. – Šiuo konkrečiu atveju jo tatuiruotės nepažeidė politinio ir religinio neutralumo reikalavimo. Su mokytoju buvo pasikalbėta. Pokalbio metu pavyko susitarti, kad jis galės mokyti pradinių klasių mokinius, tačiau ne ikimokyklinio amžiaus vaikus, kuriuos gali bauginti jo išvaizda.“

S. Helaine’as tvirtina per daug neįsižeidęs dėl tokio sprendimo ir vis tiek nori mokyti.

Freaky Hoody tikisi savo pavyzdžiu parodyti mokiniams, jog reikia priimti kitaip atrodančius žmones.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai