Menininkai iš elektroninių atliekų sukūrė G7 lyderių skulptūrą (0)

135
REUTERS
2021 m. birželio 10 d. 15:14
Kol Didžiojo septyneto (G7) lyderiai renkasi pietvakariniame Didžiosios Britanijos smaigalyje, Kornvalio grafystės pakrantėje pasirodė ir jų antrininkai – pagaminti iš šiukšlių.

Menininkai Joe Rushas ir Alexas Wreckage`as iš elektroninių atliekų sukūrė G7 lyderius vaizduojančią skulptūrą, pavadinimu „Mount Recyclemore“. Ja siekiama pabrėžti kiekvienais metais susidarančius milžiniškus kiekius išmetamų prietaisų ir įrenginių, kurie lieka neperdirbti.

„Mes čia pavaizdavome pagrindinius Didžiojo septyneto konferencijos dalyvius su Borisu Johnsonu kairėje (Alexas Wreckage`as: „Kairiajame krašte“), taip, kairiajame krašte. Žinote, mes tarsi bandome tuo pasakyti, jog jūs turite kartu spręsti šį klausimą, jūs turite nuspręsti, ką daryti su šiais daiktais. Mes galime perdirbti šiuos daiktus, mes galime juos sutaisyti, mes negalime jų tiesiog išmesti“, – sakė „Mount Recyclemore“ pagrindinis autorius Joe Rushas.

Menininkai tikisi, kad ši skulptūra paskatins septynių valstybių vadovus dirbti kartu, kad šis klausimas būtų sprendžiamas tarptautiniu mastu. Jungtinių Tautų duomenimis, kiekvienais metais visame pasaulyje prisikaupia 53 mln. tonų elektroninių atliekų, kurių kiekis iki 2050 metų padvigubės. Tai reiškia, kad ši atliekų sritis auga greičiausiai pasaulyje.

Dauguma iš 20 tūkst. elektroninių prietaisų, kurie buvo panaudoti šiai skulptūrai, atkeliavo iš ją užsakiusios įmonės „MusicMagpie“, kuri yra įsteigusi prekybos panaudota elektronine įranga svetainę.

„70 proc. toksiškų atliekų, kurios keliauja į sąvartynus, sudaro elektroninės atliekos. Iš esmės mes Didžiojoje Britanijoje esame didžiausi mobiliųjų telefonų perdirbėjai. Iš tikrųjų žmonės nežino, kad telefonai turi tauriųjų metalų – juose yra šiek tiek aukso, sidabro ir platinos. Tačiau juose yra ir nuodingų metalų, pavyzdžiui, švino, gyvsidabrio ir net arseno“, – sakė „MusicMagpie“ generalinis direktorius Steve Oliveris.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai