Liepsnų nepabūgusi australų pora pasiliko gelbėti gyvūnų (0)

1507
REUTERS
2020 m. vasario 11 d. 10:29
Kai miškų gaisrų liepsnos pasiekė įprastai žalumoje skęstančią Australijos Vitalibos teritoriją, esančią į šiaurę nuo Sidnėjaus, nedidelio namo, dengto medžiu ir metalu, gyventojai nusprendė nesitraukti ir savo jėgomis kovoti su gaisru.

Ir tam pora turėjo labai rimtą priežastį – dešimtis globojamų gyvūnų. Gary Wilsonas ir jo partnerė Julie Willis šiuo metu rūpinasi daugiau nei dešimčia kengūrų.

Gaisras užklupo lapkričio 8 dieną, o dar XX amžiaus 8-ąjį dešimtmetį kaip komuna įsteigtoje bendruomenėje liepsnos pražudė du poros kaimynus.

Tinkamas pasirengimas ir šiek tiek sėkmės lėmė, kad Julie ir Gary namai nukentėjo. Pora prisipažįsta: tokių nuožmių liepsnų nematė per visą gyvenimą, nuo ugnies nesugebėjo pasprukti ne tik gyvūnai, bet net ir paukščiai.

Šiais metais kaip niekada užsitęsęs miškų gaisrų sezonas nuo rugsėjo Australijoje pražudė 33 žmones ir daugiau nei milijardą vietos gyvūnų.

Nuo ugnies ir maisto stygiaus nukentėjusių globotinių skaičius Vitalibos prieglaudoje, veikiančioje jau 25 metus, auga kiekvieną dieną.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai