Libijos kavinėje saugaus atstumo laikytis padeda Macrono atvaizdas (0)

301
REUTERS
2020 m. spalio 28 d. 14:56
Musulmonų pasaulyje neslopstant pykčiui dėl pranašą Mahometą vaizduojančių karikatūrų Prancūzijoje, išskirtinai moterų kavinė Libijos Tripolio mieste rado naują būdą, kaip išreikšti pasidygėjimą Prancūzijos prezidentu Emmanueliu Macronu: ant grindų atsirado saugų atstumą žymintys lipdukai su jo atvaizdu.

Konfliktas prasidėjo spalio 16 dieną, kai prie vienos prancūzų mokyklos buvo įvykdytas žiaurus išpuolis: čečėnų kilmės užpuolikas nupjovė galvą Samueliui Paty – mokytojui, savo mokiniams per žodžio laisvei skirtas pilietinio ugdymo pamoks rodžiusiam karikatūrų su pranašu Mahometu. Musulmonai tokias karikatūras smerkia kaip įžeidžiančias.

Prancūzijos prezidentas E. Macrobas pažadėjo kovoti su „islamo separatizmu“ ir pridūrė, kad ši jėga kėsinasi perimti kai kurias musulmonų bendruomenes šalyje ir jis to neleisiąs. Jo komentarai musulmonų pasaulyje sukėlė naują pasipiktinimo bangą, nemažai musulmoniškų valstybių ėmė raginti boikotuoti prancūzišką produkciją ar imtis kitų veiksmų.

Pranašo Mahometo karikatūros pirmą kartą paskelbtos prieš kelerius metus, tai padarė vienas prancūzų satyros žurnalas, kurio redakcija 2015 metais tapo teroristinės atakos taikiniu – žuvo dvylika žmonių. Nuo tada, kai mokytojui buvo nukirsta galva, Prancūzijoje, reiškiant solidarumą, minėtosios karikatūros platinamos ir toliau, kas dar labiau siutina musulmonus.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai