Kol Trumpas nesirodo viešumoje, Bidenas pradeda valdžios perėmimo procesą (15)

151981
REUTERS
2020 m. lapkričio 9 d. 13:42
Išrinktasis JAV prezidentas Joe Bidenas sekmadienį ėmėsi pirmųjų žingsnių, kurie jau po 73 dienų leis jam įsikelti į Baltuosius rūmus, o dabartinis prezidentas Donaldas Trumpas vis dar atsisako pripažinti pralaimėjimą rinkimuose ir bando sėti nepasitikėjimą jų rezultatais.

D. Trumpas viešumoje nesirodo nuo to laiko, kai paskelbta apie J. Bideno pergalę.

Savaitgalį D. Trumpas kelis kartus vyko į golfo klubą netoli Vašingtono, pirmadienį viešų renginių jis nesuplanavęs. Šiame golfo klube jis buvo ir šeštadienį, kai buvo paskelbta, kad J. Bidenas užsitikrino pakankamai Rinkikų kolegijos narių balsų pergalei pasiekti.

D. Trumpo pirmadienio darbotvarkė – tuščia.

JAV pirmoji ponia Melania Trump paragino savo vyrą Donaldą Trumpą pripažinti pralaimėjimą prezidento rinkimuose ir taip prisijungė prie vis gausėjančio balsų choro jo artimiasuiame rate. Kiek anksčiau pripažinti rezultatus paragino žentas Jaredas Kushneris ir kiti žmonės, dirbę prezidento administracijoje.

Sulaukę sveikinimų iš daugelio pasaulio šalių lyderių, J. Bidenas ir išrinktoji JAV viceprezidentė Kamala Harris paskelbė, kad nuo pirmadienio speciali patariamoji komanda juos informuos apie COVID-19 padėtį šalyje.

Tuo metu D. Trumpas ketina ateinančią savaitę pateikti virtinę skundų teismams, o jo advokatas Rudy Giulianis tikino turįs „daug sukčiavimo įrodymų“.

J. Bideno pereinamajam laikotarpiui skirtoje interneto svetainėje „BuildBackBetter.com“ išskiriami keturi jo komandos prioritetai: COVID-19 suvaldymas, ekonominis atsigavimas, rasinė lygybė ir klimato kaita.

Kremlius ir Pekinas skelbia norintys sulaukti galutinių JAV prezidento rinkimų rezultatų. Nei Vladimiras Putinas, nei Xi Jinpingas išrinktojo prezidento Joe Bideno su pergale dar nepasveikino.

Estijos vidaus reikalų ministras Martas Helme, finansų ministras Martinas Helme ir europarlamentaras Jaakas Madisonas estų radijui TRE pareiškė, kad prezidento rinkimų JAV rezultatai sufalsifikuoti, o Joe Bideno tapimas šalies vadovu reikštų Amerikos nuosmukio pradžią. Pirmadienį M. Helme pranešė apie atsistatydinimą.

Estijos prezidentė Kersti Kaljulaid sakė artimiausiomis dienomis sušauksianti Gynybos tarybą dėl tokio pasisakymo.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai