Koalų gelbėtojos: Australijoje gyvūnams į pagalbą skuba savanorės (0)

475
REUTERS
2020 m. sausio 20 d. 11:48
Pamačiusios, kaip krūmynų gaisrai nuniokojo kaimyninę Pietų Australijos valstiją, dvi draugės ir Australijos Kvinslando valstijos Mortono salos koalų gelbėjimo tarnybos savanorės nutarė vykti į Adelaidę ir skirti laiko savo mylimai veiklai – savanoriauti ir gelbėti žymiąsias Australijos koalas.

Šios draugės, Karin Machell ir Nicole Davies, pasakoja nuo to laiko, kai 2019-ųjų pabaigoje Adelaidės kalvas ėmė siaubti gaisrai, išgelbėjusios apie 30 sužalotų koalų. Kai kurios jų apdegė ir patyrė dehidrataciją.

Koala, kurią jiedvi rado ketvirtadienį, sausio 16 dieną, buvo patinėlis, kurio apdegusioms letenėlėms buvo būtinas gydymas, kad į jas neįsimestų infekcija.

Savanorės ieško koalų ir pro žiūronus stebi, ar gyvūnui reikia pagalbos. Jei reikalingas gydymas, jos iškelia koalą iš medžio pasitelkdamos specialius pagalius ir tinklus, o jei tokiu būdu gyvūno iškelti nepavyksta, N. Davies užsideda specialias petnešas – savotiškus pakinktus – ir griebiasi užduoties paimti žymiuosius sterblinius gyvūnus iš jų gyvenamųjų vietų, kad būtų galima nugabenti juos pas veterinarus gydymui.

Pagijusios koalos bus sugrąžinamos į tas pačias vietas, iš kurių buvo išgabentos.

Rekomenduojame

Naujausi