Kinijos išankstinio perspėjimo ir valdymo orlaivių privalumai (0)

3244
REUTERS
2019 m. spalio 9 d. 11:43
Kinijos pajėgose eksploatuojami išankstinio perspėjimo ir valdymo orlaiviai gali gerokai sustiprinti kovinį potencialą vykdant dviejų sistemų supriešinimo operacijas. Šiuos orlaivius buvo galima pamatyti Kinijos Liaudies Respublikos 70-sioms gyvavimo metinėms skirtame grandioziniame kariniame parade.

Virš Pekino centre esančios Tiananmenio aikštės praskriejo 12 ešelonų. Jų priešakyje skrido išankstinio perspėjimo ir valdymo sistema aprūpintas orlaivis KJ-2000, lydimas aštuonių naikintuvų J-10.

Pirmąjį ešeloną sekė tokio pat tipo orlaiviai KJ-500 ir KJ-200 bei valdymo ir komunikacijos orlaivis Y-8. Už jų skriejo po keturis naikintuvus J-11B.

Visi orlaiviai gerokai skiriasi dydžiu, greičiu ir valdymo ypatumais, todėl pilotams tenka nelengva užduotis išlaikyti stabilų lėktuvų išsidėstymą.

Rikiuotės nebuvo suformuotos vien siekiant vizualaus efekto. Realaus konflikto atveju naikintuvai ir iš tiesų turėtų lydėti išankstinio perspėjimo orlaivius, kadangi į pastaruosius gana lengva nusitaikyti, o juose veikiančios gynybos sistemos nėra pačios efektyviausios.

Išankstinio perspėjimo orlaivis gali aptikti dideliu atstumu nutolusią kovinę įrangą, tokią kaip lėktuvai, laivai bei technika, ir pasiųsti atitinkamas komandas.

Dėl šios priežasties dabartinių kovinių operacijų sąlygomis, kai ypač daug reikšmės įgyja informacijos pasiekiamumas, atakų tikslumas ir veiksmų suderinamumas, tokie orlaiviai laikomi ypač svarbiais taikiniais.

Ginklavimosi srityje Kinija yra pasirengusi dar efektyviau naudotis pažangiųjų technologijų teikiamomis galimybėmis, kad užsitikrintų maksimalų suverenumą, taip pat šalies sausumos teritorijos, teritorinių vandenų ir oro erdvės saugumą.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai