Kinijoje prasidėjo tradicinis Harbino sniego ir ledo skulptūrų festivalis (0)

408
REUTERS
2020 m. sausio 7 d. 12:23
Kinijos Harbino mieste prasidėjus kasmetinei ledo šventei daugybė porų dalyvavo masinių tuoktuvių ceremonijoje ledo skulptūrų apsuptyje, o maudynių mėgėjai lipo į ledinį vandenį.

Festivalio atidarymo vakarą sekmadienį, turistams klaidžiojant tarp įvairiomis spalvomis nušviestų ledo bokštų ir paminklų šiame šiaurės rytiniame Kinijos mieste, griaudėjo fejerverkai.

Anksčiau 43 nuotakos, prisidengusios galvas nėrinių nuometais ir apsirengusios pūkinėmis striukėmis, laukė eilėje kartu su savo jaunikiais, kad galėtų sudalyvauti „masinėse ledo ir sniego vestuvėse“.

Keletas drąsuolių išdrįso išsimaudyti lediniame Songhua upėjes vandenyje, termometro stulpeliui net dieną terodant septynis laipsnius šalčio.

Heilongdziango provincijoje vykstančio Harbino ledo ir sniego festivaliui šiemet panaudota 170 tūkst. kubinių metrų upės ledo, kurį ruošė daugiau nei 100 darbininkų.

Kelios savaitės iki šventės darbininkai kasdien plušėjo prie ledo, dirbdami 12 valandų darbo trukmės pamainomis, ir paruošė tūkstančiai blokų ledo.

Kasmet vykstantis Harbino fantastiškų spindinčių ledo skulptūrų festivalis daugybę metų į šį vieną seniausių Kinijos miestų sutraukia milijonus žmonių.

Šių metų ledo šventės metu mieste pirmą kartą rengiamas slidinėjimo maratonas.

Artėjant 2022 metų Pekino žiemos olimpinėms žaidynėms, Kinija vis aktyviau ima vilioti žiemos sporto mėgėjus turistus.

Šiuo metu statomas greitkelis, sujungsiantis Pekiną su Hebėjaus provincijos miestu Džangdziakou, kuriame vyks dalis žiemos olimpiados rungčių, o gruodžio 30-ąją buvo atidaryta geležinkelio linija tarp šių dviejų miestų.

Kinija tikisi, kad 2021-2022 metų žiemą jos siūlomos žiemos ir ledo pramogos privilios 340 mln. žmonių. Pernykštis žiemose sezonas pritraukė 224 milijonus turistų.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai