Kijevas ir separatistai užbaigia pajėgų atitraukimą bandomuosiuose ruožuose (0)

2591
REUTERS
2019 m. lapkričio 12 d. 15:10
Tarptautinės bendrijos nepripažįstama vadinamoji Donecko liaudies respublika (DLR) ir Kijevas antradienį galutinai užbaigs pajėgų atitraukimą nuo fronto linijos Petrivskės gyvenvietės rajone, pranešė šio prorusiškų separatistų Ukrainos rytuose įkurto darinio vyriausybė.

Lapkričio 11 dieną Kijevas taip pat pranešė užbaigęs pajėgų atitraukimą nuo fronto linijos ties Petrivskės gyvenviete. Pajėgos atitraukiamos 1 km atstumu nuo kontaktinės linijos veidrodiniu principu.

Kontaktinė grupė konfliktui Rytų Ukrainoje spręsti 2016 metais priėmė sprendimą dėl pajėgų bei ginkluotės atitraukimo ir nustatė tris bandomuosius ruožus – ties Stanyčno Luhanskės, Zolotojės ir Petrivskės gyvenvietėmis. Tąsyk konflikto šalims pavyko atitraukti pajėgas tik pirmame ruože. Pajėgų atitraukimas ties Zolotoje ir Petrivske daug kartų nutrūko.

Spalio 1 dieną per posėdį Minske kontaktinė grupė vėl sutarė dėl pajėgų atitraukimo ties Zolotojės ir Petrivskės gyvenvietėmis. Konflikto šalių pajėgų atitraukimas yra viena iš sąlygų vadinamojo Normandijos ketverto – Ukrainos, Rusijos, Prancūzijos ir Vokietijos – viršūnių susitikimui surengti. Atitraukus pajėgas iš trijų bandomųjų rajonų, turi būti pradėtas sinchroniškas teritorijos išminavimas.

Buvęs Kazachstano prezidentas Nursultanas Nazarbajevas tikisi suorganizuoti Ukrainos ir Rusijos prezidentų Volodymyro Zelenskio ir Vladimiro Putino susitikimą akis į akį, praneša „Reuters“.

Toks susitikimas, jei jis iš tiesų įvyktų, taptų proveržiu dvišaliuose Ukrainos ir Rusijos santykiuose, nutrūkusiuose Rusijai okupavus Krymą ir Rytų Ukrainoje prasidėjus karui tarp Ukrainos kariuomenės ir prorusiškų separatistų.

Rekomenduojame

Naujausi