Kapitonui – tik septyneri, tačiau apie lėktuvus jis išmano viską (0)

967
REUTERS
2021 m. sausio 6 d. 09:05
Jeigu jis būtų gimęs prieš kiek daugiau nei 100 metų, broliai Wrightai, kuriems priskiriamas pirmasis skrydis, turbūt tik galvas būtų pasikrapštę, stebėdami, kaip į dangų kyla jaunas pilotas vardu Grahamas Shema.

Jaunas - per skambus žodis. Grahamui tik septyneri, bet apie lėktuvus jis išmano viską.

Ugandoje augantis berniukas šalyje tapo tikra sensacija, o laikraščiuose ir socialiniuose tinkluose jo vardas rašomas su priekyje pridedamu žodžiu “Kapitonas”.

Grahamas yra pamišęs dėl matematikos ir tiksliųjų mokslų. Jis jau tris kartus skrido mokomuoju Cessna lėktuvėliu. Berniukas svajoja tapti pilotu ir kosmonautu ir vieną dieną nuskristi į Marsą.

Nenuostabu, kad didžiausias autoritetas Grahamui yra Elonas Muskas, kuris įkūrė sėkmingas kosmines programas vykdančią kompaniją SpaceX.

Prieš kartu su Musku tyrinėdamas kosmosą pirmiausia Grahamas norėtų jam paspausti ranką.

Ko gero, šitokių orlaivių nepakaks, kad vunderkindo svarjonės taptų realybe, bet kol kas šituos jis bent jau puikiai perpratęs.

Berniuko susidomėjimas aviacija prasidėjo labai netikėtai. Kai jis žaidė savo močiutės namų kieme Ugandos sostinės Kampalos priemiesčiuose, neprotingai žemai praskrido policijos sraigtasparnis. Taip žemai, kad sraigto sukeltos oro turbulencijos nuplėšė namo stogą.

Tėvams ir močiutei neviltis dėl sugriauto namo, o Grahamui jis rūpėjo mažiausiai, jis nenustojo berti klausimų suaugusiems - kaip lėktuvas veikia, kaip jis gali atsiplėšti nuo žemės ir t.t. Prieš metus mama surado jaunajam pilotui aviacijos akademiją, tad namuose jis pradėjo pirmuosius aviacijos pažinimo žingsnius- susipažinimą su lėktuvo konstrukcija ir aviacijos žodynu.

Po penkių mėnesių Grahamas jau skrido mokomuoju lėktuvu su instruktoriumi.

Prieš tai berniukas niekada nėra skridęs jokių lėktuvu.

Jeigu Elonas Muskas irgi norėtų nuskristi Marsą, turbūt dabar pat turėtų nuvykti į Ugandą ir paspausti jaunajam kapitonui ranką. Tikėtina, kad vieną dieną kapitonas į tolimą kelionę pasiims jį kartu.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai