Kaip gyvena šių dienų japonų kariai nindzės (1)

1540
REUTERS
2020 m. rugpjūčio 10 d. 11:46
45 metų Gnichi Mitsuhashi – šiuolaikinis nindzė. Jis gyvena centriniame Japonijos Igos mieste ir puoselėja ilgametes tradicijas: tobulina kovos menus, pats auginasi ryžių ir daržovių, be to, jis pirmasis visame pasaulyje vietos universitete įgijo nindzių studijų magistro laipsnį.

Iš Osakos kilęs G. Mitsuhashi su kovos menais susijęs jau gerus tris dešimtmečius, o lemtinas suvokimas, jog nindzių kovos menai gali padėti išgyventi, atėjo, kai būdamas devyniolikos, Brazilijoje atsidūrė mirtiname pavojuje.

Mie universitete nindzių studijų programa įsteigta 2018 metais. Iš trijų įstojusiųjų G. Mitsuhashi – vienintelis, šiais metais apsigynęs diplominį darbą. Japonas nusprendė tęsti studijas ir, pasirinkęs kitą kryptį, įstojo į doktorantūrą.

Nepaisant to, kartą per savaitę ir toliau gilinasi būtent į nindzių studijas.

Feodalinėje Japonijoje nindzės buvo šnipai ir žudikai, iki tobulybės išvystę netradicinius kovos būdus. Jų kovos technikos ir paslapties bei slaptumo aura daugeliui atrodo be proto patrauklios – ir ne tik Japonijoje, bet ir visame pasaulyje. Kai nevykdydavo slaptų misijų, nindzės būdavo nuolankūs provincijoje gyvenantys ūkininkai, slapta tobulinę kovos menus.

Šis nindzių gyvenimo aspektas daugeliui nežinomas, o pačiam G. Mitsuhashi nindzių gyvenimo būdas ne mažiau svarbus nei fizinis pasirengimas ir ginklų valdymo meistrystė.

Nepaisant mokslinio darbo, treniruočių ir pastangų puoselėti nindzių gyvenimo būdą, G. Mitsuhashi pats savęs nindze nelaiko ir teigia, kad tokio titulo yra nevertas. Be to, nindzės, iki negalėjo ištobulinę šnipinėjimo ir slapstymosi technikas, niekada to apie save viešai ir nepripažino, nenorėdami sužlugdyti priedangos.

G. Mitsuhashi įkūrė nindzių kovos menų mokyklą, jam taip pat priklauso ir viena užeiga mieste.

Treniruodamas nindzių gyvenimo būdu besižavinčius jaunuolius, japonas tikisi ir visiems laikams palaidoti stereotipą, esą, šie japonų kariai – juodai nuo galvos iki kojų vilkintys šaltakraujiški žudikai.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai