Kaaba pasipuošė nauja kisva – Mekos šventyklą dengiančiu audeklu (0)

74
REUTERS
2020 m. liepos 31 d. 17:05
Saudo Arabijoje esantis šventasis Mekos statinys Kaaba trečiadienį, liepos 29 d., buvo papuoštas nauju specialiu audeklu, kitaip dar vadinamu kisva – tokiu būdu pažymima kasmetinė chadžo, musulmonų piligrimystės prievolės, pradžia.

Šiemet ji minima galiojant griežtiems ribojimams, piligrimų skaičius sumažėjęs – taip yra dėl naujojo koronaviruso pandemijos. Paprastai kisva kainuoja beveik 24 mln. Saudo Arabijos rialų (apie 5,67 mln. eurų).

Išorinė apdangalo dalis pagaminta iš 675 kg gryno juodo šilko, o vidinė – iš žalio šilko. Ant audinio nugulusioms šventojo Korano eilutėms išsiuvinėti skirta dešimtys kilogramų auksu ir sidabru dengtų siūlų. Musulmonų maldininkai kasmetinę piligriminę kelionę – chadžą – pradėjo trečiadienį, liepos 29 d. Dėl koronaviruso pandemijos šiemet piligrimų skaičius yra gerokai mažesnis.

Pirmą kartą naujųjų laikų istorijoje, siekiant pažaboti COVID-19 plitimą, piligriminėje kelionėje negali dalyvauti iš kitų šalių atvykstantys musulmonai. Šių metų renginyje dalyvavimas apribotas iki maždaug 10 tūkst. žmonių iš Saudo Arabijos, nors iš pradžių buvo kalbėta, kad dalyvauti galės tik tūkstantis maldininkų.

70 proc. jų yra Saudo Arabijoje gyvenantys užsieniečiai, likusieji 30 proc. – šalies sveikatos priežiūros ir saugumo srities darbuotojai, persirgę koronavirusu ir pasveikę. Tai padėkos už jų pasiaukojimą ženklas.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai