„Johnson & Johnson“ vakcinai nuo koronaviruso – lemtinga pauzė (1)

1272
REUTERS
2021 m. balandžio 15 d. 13:42
Jungtinių Valstijų federalinės agentūros antradienį rekomendavo mažiausiai kelioms dienoms nutraukti skiepijimą „Johnson & Johnson“ vakcina.

Toks sprendimas priimtas po to, kai šešioms jaunesnėms nei 50 metų moterims po skiepo susiformavo sudėtingų kraujo krešulių. „Johnson & Johnson“ atstovai, po to kai imti tirti krešulių atvejai, pareiškė, kad vakcinos platinimą Europoje atidės.

Vakcinavimą „Johnson & Johnson“ vakcina stabdo ir Pietų Afrikos Respublika. Miuncheno „Klinikum Rechts der Isar“ gydytojas Christophas Spinneris sako, kad dabartiniai sunkumai neigiamai paveiks Europos vakcinavimo pastangas, tačiau kitaip elgtis būtų nusikaltimas.

Miuncheno „Klinikum Rechts der Isar“ gydytojas Christophas Spinneris:
„Johnson & Johnson“ vakcina bus labai svarbi pagalba tiek Vokietijai, tiek visai Europai, šiais metais turime gauti milijonus dozių. Šį rytą „Johnson & Johnson“ pranešė stabdantys vakcinos platinimą Europos rinkoje, kol nebus įsitikinta, kad ji saugi. Mano galva, tai labai svarbi žinutė – žmonės privalo būti tikri, jog vakcinos saugios, čia nėra ir negali būti vietos jokioms abejonėms“.

Europos tarnybos balandžio pradžioje pranešė nustačiusios galimą „AstraZeneca“ ir panašios kraujo krešulių problemos, pražudžiusios kelis žmones, ryšį.

Visi šeši krešulių atvejai siejami su 18-48 metų pacientėmis, simptomai pasireiškė per trylika dienų po skiepo. JAV Federalinė vaistų agentūra sako, kad pacientai tris savaites po skiepo turėtų būti akylesni tokiems simptomams kaip stiprus galvos skausmas, stiprus pilvo skausmas, kojos skausmas ir dusulys. „Johnson & Johnson“, kurios akcijos smuko 1,3 proc., tvirtina glaudžiai bendradarbiaujantys su tarnybomis ir pabrėžia, kad kol kas nenustatyta jokio konkretaus vakcinos ir krešulių ryšio.
Miuncheno „Klinikum Rechts der Isar“ gydytojas Christophas Spinneris:
„Iš Jungtinių Valstijų specialistų sulaukėme signalo, jog „Johnson & Johnson“ atvejis iš esmės toks pat, koks prieš kelias savaites buvo su „AstraZeneca“ ir Europos tarnybomis. Tai iš esmės pozityvus dalykas, reiškiantis, kad žmonės gali būti ramūs – atsakingi pareigūnai analizuoja visus nuogąstavimus ir imasi atitinkamų priemonių. Nuspręsta, kad laikinai daroma pauzė, kol nebus išanalizuoti šeši trombozės atvejai. Ir, žinoma, dabar svarbiausias klausimas, ar mechanizmą galima lyginti su „AstraZeneca“ vakcina“.

Europos vaistų agentūra EMA rekomenduoja „AstraZeneca“ vakciną nuo COVID-19 ir sako, kad jos nauda nusveria galimą riziką. Kelios Europos Sąjungos valstybės narės apsisprendė kai kurioms amžiaus grupės šios vakcinos nerekomenduoti.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai