JK parlamentui pareikalavus daugiau laiko susitarimui aptarti, „Brexit“ gali būti atidėtas (0)

719
REUTERS
2019 m. spalio 23 d. 12:03
Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas pareiškė, kad rekomenduos Europos Sąjungos lyderiams pritarti dar vienam „Brexit“ atidėjimui, Jungtinės Karalystės parlamentarams atmetus premjero Boriso Johnsono planus dar šią savaitę patvirtinti išstojimo susitarimą.

Nors parlamento nariai preliminariai pritarė „Brexit“ susitarimui, pasiektam praėjusią savaitę Briuselyje, bet galiausiai atmetė premjero planus, kad jo siūloma sutartis bus patvirtinta iki spalio 31 dienos.

B. Johnsonas nedelsdamas paskelbė stabdantis pastangas užsitikrinti „Brexit“ sutarties ratifikavimą parlamente ir sakė, kad pasitars su ES lyderiais dėl galimybės dar kartą atidėti „Brexit“, nors jo pasiūlytas susitarimas buvo pirmas nuo 2016 metų referendumo, sulaukęs parlamentarų palaikymo.

Prancūzijos Europos reikalų viceministrė Amelie de Montchalin sakė, kad Paryžius pritartų „techniniam kelių dienų“ pratęsimui, bet atmetė galimybę iš naujo derėtis dėl „Brexit“ sutarties.

B. Johnsonas pelnė svarbią pergalę Bendruomenių Rūmams 329 balsais prieš 299 preliminariai pritarus įstatymo projektui dėl „Brexit“ susitarimo.

Tačiau keliomis minutėmis vėliau įstatymų leidėjai 322 balsais prieš 308 atmetė premjero pasiūlymą šį įstatymą priimti per tris dienas, kad JK spėtų išstoti iš ES iki šio mėnesio pabaigos.

B. Johnsonas dar kartą pakartojo norintis laikytis dabartinio spalio 31-osios termino bei teigė, kad JK intensyviau ims ruoštis galimam „Brexit“ be sutarties scenarijui.

Jei „Brexit“ susitarimas būtų ratifikuotas iki spalio 31 dienos, B. Johnsonas būtų galėjęs išvengti atidėjimo, kurio reikalauja anksčiau šiemet JK parlamento priimtas teisės aktas. Jame numatyta, kad premjeras privalo paprašyti trims mėnesiams atidėti „Brexit“, bet ES lyderiai gali nustatyti kitokį terminą.

Kadangi JK parlamentas pareikalavo daugiau laiko susitarimui aptarti, „Brexit“ atidėjimas dabar atrodo neišvengiamas.

Tačiau tam kad įgyvendintų „Brexit“ laiku, jam reikia, kad parlamentas ją ratifikuotų per kitą savaitę, o 650 vietų Bendruomenių Rūmuose daugumos jis nebeturi.
Leiboristų lyderis Jeremy Corbynas raginęs surengti antrą referendumą dėl „Brexit“, sakė, kad B. Johnsonas bando „apkvailinti“ parlamentarus, kad šie paremtų „supuvusį teisės aktą“.

Opozicijos atstovai, daugeliui kurių nepatinka B. Johnsono siūlomas susitarimas, tvirtina, jog yra „absurdiška“ tikėtis, kad įstatymo projektą pavyktų tinkamai išnagrinėti per mažiau nei tris dienas.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai