Japonijos startuolis sukūrė išmaniąją kaukę (1)

REUTERS
2020 m. birželio 30 d. 09:10
Apsauginėms veido kaukėms tapus norma siaučiant koronaviruso pandemijai, Japonijos startuolis sukūrė „išmaniąją kaukę“, turinčią interneto ryšį.

Ji gali siųsti žinutes ir versti iš japonų kalbos į aštuonias kitas kalbas. Iš balto plastiko pagaminta kaukė „c-mask“ uždedama ant įprastos apsauginės veido kaukės ir „Bluetooth“ ryšiu prijungiama prie išmaniesiems telefonams ir planšetiniams kompiuteriams skirtos programėlės.

Programėlė leidžia paversti žodžius trumposiomis žinutėmis, skambinti ar padidinti kaukę dėvinčio asmens balso garsumą.

„Donut Robotics“ inžinieriams idėja sukurti kaukę kilo ieškant gaminio, kuris padėtų įmonei išgyventi pandemijos sukeltą krizę. Užklupus koronavirusui, „Donut Robotics“ buvo neseniai sudariusi sutartį dėl robotų gidų ir robotų vertėjų tiekimo Tokijo Hanedos oro uostui. Sustojus kelionėms ir skrydžiams, šių gaminių ateitis pasidarė miglota.

Pirmieji 5 tūkst. „Donut Robotics“ sukurtų išmaniųjų kaukių Japonijos rinkoje pasirodys rugsėjo mėnesį. T. Ono naująjį gaminį planuoja pardavinėti ir Kinijoje, Jungtinėse Amerikos Valstijose bei Europoje. „Donut Robotics“ nusitaikė į masinę rinką, kuri prieš keletą mėnesių net neegzistavo. Kaukės kaina sieks apie 40 JAV dolerių.

„Donut Robotics“ išmaniosios kaukės prototipą sukonstravo per mėnesį. Įmonė sujungė savo robotams sukurtą vertimo programinę įrangą ir kaukės dizainą, kurį prieš ketverius metus universiteto projektui pagamino vienas iš „Donut Robotics“ inžinierių Shunsuke Fujibayashi.

Naujųjų kaukių gamybai T. Ono surinko 28 milijonus jenų (260 tūkst. JAV dolerių), sutelktinio finansavimo platformoje pardavęs „Donut Robotics“ akcijų.

Rekomenduojame

Naujausi