Indijos guru tvirtina, kad veiksmingiausia priemonė palengvinti psichologines kančias yra joga ir meditacija (14)

540
REUTERS
2020 m. birželio 23 d. 08:54
Indijos jogos guru Baba Ramdevas, milijonus šalies žmonių mokantis jogos filosofijos paslapčių, teigia, kad būtent ši praktika ir meditacija – veiksmingiausia priemonė palengvinti fizines ir psichologines kančias, kurias sukėlė nerimas dėl koronaviruso grėsmių ir karantino ribojimai.

Penktadienį, birželio 20 dieną, prie Gango upės krantų Haridvare – piligrimų traukos centre šiaurinėje Indijos dalyje – demonstruodamas jogos asanas guru pabrėžė sveiko kūno ir sveiko proto svarbą atbaidant visas ligas ir negalavimus.

Ši senovinė fizinė ir dvasinė disciplina įvardijama kaip svarbiausias Indijos kultūrinis eksportas. Jogos populiarumas dar labiau išaugo karantino metu sustiprėjus stresui. Reguliari jogos praktika siejama su kokybiškesniu miegu, mažesniu kraujospūdžiu ir didesniu lankstumu.

Klestinčią ajurvedos imperiją valdantis Baba Ramdevas tvirtina radęs ajurvedinį koronaviruso gydymo būdą – esą, klinikiniai bandymai įrodė šimtaprocentinį vaisto efektyvumą.

Ajurveda – senovinė sistema, apimanti žolelių vaistinius preparatus, mankštą ir mitybos rekomendacijas. Ją Indijoje praktikuoja milijonai.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai