Honkongo policija pademonstravo savo vandens patrankas (0)

596
REUTERS
2019 m. rugpjūčio 13 d. 10:53
Honkongo policijos pareigūnai pirmadienį, rugpjūčio 12 dieną, pademonstravo savo turimas vandens patrankas, tokiu būdu pasiųsdama perspėjimą protestuotojams.

Situacijai negerėjant, pareigūnai imasi vis griežtesnių veiksmų. Jau du mėnesius trunkanti krizė – bene rimčiausia per kelis pastaruosius dešimtmečius ir nemenkas galvos skausmas 2012 metais į valdžią atėjusiam Xi Jinping.

Už demokratiją kovojančiųjų stovyklos atstovė Claudia Mo sako, kad vandens patrankos – lėšų švaistymas ir taktika, kuria norima įbauginti Honkongo žmones.

Honkongo policija vandens patrankas įsigijo po 2014 metais šalyje vykusių protestų, tačiau niekada jų taip ir nepanaudojo. Pirmadienį surengtas oficialus vandens patrankų pristatymas, praktikoje pademonstruotos jų galimybės.

Per spaudos konferenciją Honkongo policijos pajėgos sulaukė aršios kritikos dėl, esą, žiauraus elgesio su protestuotojais. Trys joje dalyvavę asmenys prisistatė protestuotojų atstovais ir dar kartą pakartojo savo reikalavimą, kad nepriklausoma ekspertų taryba ištirtų piktnaudžiavimo jėga atvejus.

Naujausi