Gydytojas iš Belgijos dėl koronaviruso perspėja ir jaunesnius žmones (10)

81923
REUTERS
2020 m. kovo 19 d. 09:08
Jauni 30-50 metų žmonės per menkai supranta koronaviruso COVID-19 jiems ir juos supantiems žmonėms keliamą grėsmę, kovo 17 dieną pareiškė gydytojas iš Belgijos Ignace‘as Demeyeris.

Medikas, vadovaujantis Alsto miesto „Onze Lieve Vrouw“ ligoninės skubiosios medicinos skyriui, sako kaip reikiant nustebęs, jog per savaitgalį į gydymo įstaigą kreipėsi tiek daug jaunų pacientų, kenčiančių nuo rimtų simptomų. Jo teigimu, 36-52 metų pacientai, iš pradžių patyrę paprasto gripo simptomų, po dviejų parų apgaulingai pasijuto geriau, tačiau vėliau kreipėsi į medikus dėl dusulio ir apsunkinto kvėpavimo.

Gydytojas sako, kad nė vienas toks jaunesnio amžiaus pacientas neturi rimtų sveikatos problemų. Visi nerūkantys, nesergantys širdies ar kraujagyslių ligomis – iš esmės sveiki žmonės. Vieno 36 metų paciento plaučių tyrimas, kurį „Reuters“ parodė medikas, pademonstravo, jog abiejuose jo plaučiuose kaupiasi skysčiai.

Gydytojas perspėja: nors Belgijoje koronavirusas pražudė mažai žmonių ir visi jie buvo vyresni nei 70 metų, Belgijos sveikatos instituto duomenys atskleidė, kad daugiausia patvirtintų atvejų būtent jaunų žmonių tarpe, o pastarieji labiau rizikuoja jį platinti.

Medikas spėja, jog artimiausiomis savaitėmis greičiausiai sulauks daugiau sunkiai sergančių jaunų pacientų, o tada gydytojams teks spręsti, kam turėtų suteikti pirmumo teisę eilėje prie plaučių ventiliavimo įrangos – jauniems ar garbaus amžiaus ligoniams.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai