Fosilijų medžiotojai aptiko naujos rūšies dinozauro kaulų (0)

240
REUTERS
2020 m. rugpjūčio 13 d. 15:04
Anglijos pietinėje pakrantėje esančios Vaito salos paplūdimyje rasti keturi kaulai – spėjama, kad jie gali priklausyti naujos rūšies plėšriajam dinozaurui. Pastariesiems, dar vadinamiems teropodams, priklauso ir garsusis T Rex, rugpjūčio 12 dieną pranešė Sautampono universiteto mokslininkai.

Naujasis dinozauras, kuriam duotas pavadinimas Vectaerovenator inopinatus, gyveno Kreidos periode prieš 115 mln. metų. Spėjama, kad jis galėjo būti iki keturių metrų ilgio, sako paleontologai. Jo mokslinį pavadinimą pasufleravo didelės kauluose esančios oro ertmės.

Naujos rūšies dinozauro kaulų liekanos buvo rastos Šanklino kurorto paplūdimyje praeitais metais. Oro maišeliai, kurie būdingi ir šiuolaikiniams paukščiams, yra savotiška plaučių tąsa, teigia mokslininkai ir priduria, kad jie ne tik sudarė dalį itin našios kvėpavimo sistemos, bet ir prisidėjo prie skeleto lengvumo.

Kaulų liekanų tyrimams vadovavęs doktorantas Chrisas Barkeris sako: „Mus kaip reikiant nustebino, koks tuščiaviduris šis padaras – visur tos ertmės. Nekyla abejonių, kad dalis jo skeleto – itin trapi“.
Labai gali būti, kad šios naujos rūšies dinozauras gyveno į šiaurę nuo fosilijų radimo vietos, o kaulus į krantą išplovė vanduo.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai