Britė tvirtina, kad deksametazonas išgelbėjo jos gyvybę (7)

930
REUTERS
2020 m. birželio 22 d. 10:13
Trečiadienį, birželio 17 d., Jungtinės Karalystės gyventoja pareiškė, kad susirgusi COVID-19 infekcija buvo hospitalizuota kritinės būklės ir nemirė dėl vaisto deksametazono. Katherine Millbank prisipažino, jog prieš dalyvavimą minėtojo vaisto bandymuose gulėjo intensyviosios terapijos skyriuje ir buvo beprarandanti viltį.

K. Millbank sakė, kad vaisto deksametazono bandymai ir jos vyro Paulo parama padėjo išgyti nuo koronaviruso.

Moteris sakė būsianti amžinai dėkinga Nacionalinės sveikatos tarnybos tyrėjams ir paragino kitus žmones dalyvauti siūlomuose vaistų bandymuose.

Vaisto bandymus atlikę Oksfordo universiteto tyrėjai antradienį, birželio 16 d., paskelbė rezultatus, kurie rodo, kad deksametazonas maždaug trečdaliu sumažino sunkiausios būklės COVID-19 pacientų mirtingumą. Deksametazonas yra įprastas vaistinis preparatas, naudojamas nuo XX a. septintojo dešimtmečio slopinti uždegimą, sukeliamą tokių ligų kaip artritas. Tai pirmasis vaistas, kurio veiksmingumas gelbstint sergančiųjų naujuoju koronavirusu gyvybes buvo oficialiai įrodytas.

Valstybės skuba pasirūpinti, kad turėtų pakankamas šio preparato atsargas, nors medicinos pareigūnai ramina, jog deksametazono trūkumo nebus. Tiesa, kai kurie gydytojai elgiasi atsargiai, kalba apie galimą šalutinį poveikį ir prašo daugiau duomenų. Trečiadienį Jungtinės Karalystės sveikatos apsaugos ministras Mattas Hancockas paskelbė, kad šalis turimas deksametazono atsargas papildė iki 240 tūkst. dozių.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai