Auditorijai ėmus protestuoti dėl sąlygų, Ispanijoje nutrauktas operos spektaklis (0)

69
REUTERS
2020 m. rugsėjo 23 d. 15:14
Sekmadienio, rugsėjo 20 d., vakarą žymiajam Madrido Karališkajam operos teatrui teko nutraukti operos spektaklį. Tai nutiko po to, kai grupė žiūrovų ėmė garsiai protestuoti dėl to, kad jiems paskirtos vietos yra pernelyg arti viena kitos – turint omenyje smarkų koronaviruso atvejų išaugimą Ispanijoje, tai pasirodė nesaugu.

Incidentas, kurio metu orkestras du kartus bandė pradėti groti, kol galiausiai pasidavė, įvyko prabėgus dviem dienoms po to, kai teatras atvėrė duris naujam sezonui ir sulaukė kaukes dėvinčių žiūrovų, įskaitant karalių Felipe VI. Sezono pradžiai taikliai pasirinkta Giuseppe Verdi opera „Kaukių balius“.

Socialiniuose tinkluose paskelbtame vaizdo įraše matyti, kaip minia tamsoje ima ploti, rėkauti, skanduoti, o kad sukliudytų apačioje grojančiam orkestrui, ima šviesti savo telefonais.

Madrido Karališkasis operos teatras savo pranešime teigė, kad sekmadienį salėje buvo užimta tik kiek daugiau nei pusė vietų – tai mažiau nei regiono limitas, kuris yra 75 proc. Visgi teatras negalėjo sukontroliuoti tam tikrų vietų, į kurias žmonės pirko daugiau bilietų, užimtumo.

„Buvo laikomasi visų saugumo reikalavimų. Žiūrovai dėvėjo kaukes, jiems buvo matuojama temperatūra, visur buvo dezinfekcinio skysčio“, – pirmadienį žurnalistams sakė teatrą valdančios institucijos pirmininkas Gregorio Maranonas.

Jis pridūrė, kad teatras apsvarstys pakeitimus, padėsiančius pašalinti žiūrovų susirūpinimą dėl pavojaus sveikatai.

Teatro teigimu, plodama ir šaukdama renginį nutraukti privertė tik maža dalis žiūrovų. Jie tą darė nepaisant to, kad buvo pasiūlyta persėsti į kitas vietas ar kreiptis dėl pinigų grąžinimo. Žiūrovų protestai kilo aukščiau esančiame amfiteatre, kur bilietai yra pigesni, matyti dienraščio „El Pais“ paskelbtame vaizdo įraše.

Tačiau galimybių išlaikyti socialinį atstumą stigo ir žemiau esančiose brangesnėse vietose – tai matosi ispanų rašytojos Rosos Montero „Twitter“ paskelbtame vaizdo įraše.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai