Atėnai stengiasi praskaidrinti nuotaiką kalėdinėmis šviesomis ir siunčia vienybės žinią (0)

30
REUTERS
2022 m. gruodžio 2 d. 14:34
Atėnai šventinį sezoną pradėjo spalvinga Kalėdų eglės įžiebimo ceremonija pagrindinėje sostinės aikštėje, kurioje dalyvavo merai iš viso pasaulio.

Demonstruodamas vienybę, Atėnų meras Kostas Bakoyannis kartu su atvykusiais Europos, Pietų Amerikos ir Jungtinių Valstijų merais Sintagmos aikštėje, esančioje priešais šalies parlamento pastatą, įžiebė 21 m aukščio eglę, papuoštą 40 tūkst. LED lempučių.

Savivaldybė šiemet 129 Atėnų kvartalus papuošė kalėdinėmis lemputėmis, kurių bendras ilgis siekia 120 km. Visose girliandose buvo įsuktos energiją taupančios LED lemputės, kurios sumažins elektros energijos suvartojimą, todėl miestui per šventes dėl energetikos krizės nereikės veržtis diržų, sakė K. Bakoyannis.

„Dabar sudėtingas metas, mūsų žemyne vyksta karas, todėl turime iš Atėnų pasiųsti pasauliui žinią, stiprią žinią, kad šviesa nugalės tamsą, solidarumo, meilės ir taikos žinią“, – sakė Atėnų meras Kostas Bakoyannis.

Visą mėnesį mieste vyks kalėdiniai renginiai, įskaitant Kalėdų muges ir muzikos koncertus, o Naujųjų metų išvakarėse šventę vainikuos fejerverkai.

Nuo praėjusių metų Graikija, siekdama sušvelninti energetikos krizės ir aukštos infliacijos poveikį, namų ūkiams bei įmonėms skiria pašalpas ir subsidijuoja elektros energijos sąskaitas.
„Manau, kad mums to reikia. Kiekvienas trokšta jaustis geriau, nes išgyvename sunkius momentus, ir mums šiuo sunkmečiu reikia iš kažkur pajusti džiaugsmą, kad galėtume jį ištverti ir gyventi toliau. Turime visur padėti tiems žmonėms, kurie šiuo metu susiduria su sunkumais“, – teigė Atėnų gyventoja Maria Levizou.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai