Archeologai aptiko 500 metų senumo actekų jūros žvaigždžių altorių (0)

11328
REUTERS
2022 m. kovo 20 d. 20:04
Meksikos Antropologijos ir istorijos institutas pirmadienį (kovo 14 d.) pranešė, kad archeologai Templo Mayor archeologinėje vietovėje Meksiko mieste aptiko 500 metų senumo actekų altorių su 164 jūrų žvaigždėmis.

Altorius, kuris, archeologų manymu, buvo pastatytas maždaug 1500 metais, laikomas didžiausia iki šiol Meksikoje aptikta jūros žvaigždžių aukojimo vieta. Archeologai taip pat aptiko jaguarų kaulų ir kitų liekanų, pavyzdžiui, kriauklių.

„Čia yra iš viso 164 jūrų žvaigždės, o tai reiškia, kad šioje aukojimo vietoje buvo didžiausias skaičius jūros žvaigždžių, kurias iki šiol esame radę“, - teigė archeologas Miguelis Baezas Perezas.

M. B. Baezas ir jo komanda mano, kad rastos fosilijos priklausė jūrų žvaigždžių rūšiai Nidorellia armata, kurios atstovės dar vadinamos jūrų žvaigždėmis su šokoladiniais traškučiais.

„Tai tikrai įdomu, nes pagalvojus (apie šokoladines jūrų žvaigždes), jos atrodo kaip jaguaro oda. Ji yra oranžinė su tamsiomis dėmėmis. Gali būti, kad būtent dėl to buvo pasirinkta ši rūšis, tačiau mums vis dar reikia išanalizuoti visas jūrų žvaigždes, nes jų radome 160. Manome, kad jos visos priklauso tai pačiai rūšiai, tačiau mes dar tirsime kiekvieną iš jų atskirai“, - sakė M. B. Perezas.

Pasak ekspertų, altoriaus vieta Templo Mayor komplekse ir jaguarų motyvai liudija, kad aukos buvo susijusios su karu.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai