Apokaliptiniai vaizdai iš mažiausio pasaulyje aktyvaus ugnikalnio (0)

5084
REUTERS
2020 m. sausio 13 d. 14:21
Tik 70 kilometrų nuo Filipinų sostinės Manilos nutolęs Taalio ugnikalnis pirmadienio rytą ėmė spjaudytis lava. Dėl pavojingo išsiveržimo apylinkėse paskelbta evakuacija, uždarytas Manilos tarptautinis oro uostas, biurai bei mokyklos.

Į pietus nuo Manilos esantis ugnikalnis išsiveržė sekmadienį. Kadangi vėjas pelenų debesis nunešė daugiau kaip 100 km į šiaurę, iki pat sostinės, todėl teko uždaryti pagrindinį šalies oro uostą ir atšaukti daugiau kaip 240 vidaus ir tarptautinių skrydžių.

Iš ugnikalnio išmestų pelenų stulpas pakilo į kilometro aukštį. Vaizdingoje, turistų pamėgtoje vietovėje esančio kalno rajone buvo juntami keli požeminiai smūgiai.

Tarnybos tiksliai nežino, kuomet tikėtis ugnikalnio išsiveržimo. Filipinų seismologijos institutas pavojaus lygį padidino iki maksimalaus 5 balų. Vyriausybinė gaivalinių nelaimių padarinių mažinimo agentūra pranešė, kad apie 8 000 kaimų gyventojų persikėlė į mažiausiai 38 evakuacijos centrus labiausiai paveiktoje Batangaso provincijoje ir kaimyninėje Kavitės provincijoje.

Tarnybos taip pat įspėjo dėl galimo „vulkaninio cunamio“, kurį gali sukelti po išsiveržimo krentančios nuosėdos. Taalis yra antras aktyviausias Filipinų ugnikalnis. Ežero viduryje esantis ugnikalnis laikomas vienu mažiausiu pasaulyje, tačiau per pastaruosius 450 metų ugnikalnis išsiveržė mažiausiai 34 kartus.

Rekomenduojame

Naujausi