Kaip parodyti nematoma (0)

15774
2022 lapkričio mėn. 26 d. 12:00
Galima sakyti, kad visos kultūros yra lygiavertės, bet ar kas galėtų pasakyti, kad visos kultūros lygiaverčiai priimamos, vertinamos ir žinomos? Kaip būti įdomiems, jei jūsų kultūra praleido (iš dalies ar visiškai) XIX a. lenktynes dėl teisės būti kultūros kanono dalimi?

Du pranešėjai atvyksta su misija parodyti savo kultūrą pasauliui, kuriame kultūrinės hierarchijos atkuriamos greičiau nei yra griaunamos, o dėmesys tapęs naujuoju ribotu ištekliumi.

Pawelas Potoroczynas – švietimo ir kultūros sektoriaus vadovas, sukaupęs išsamių žinių apie tarptautinius švietimo ir kultūros išteklius ir tendencijas bei užmezgęs plačius kultūrinius ir verslo ryšius. Patyręs muzikos, teatro ir kino prodiuseris, pelnęs ne vieną tarptautinį apdovanojimą. 15 metų praleido dirbdamas aukščiausiuose diplomatiniuose postuose, atstovaudamas Lenkijai JAV (Los Andžele ir Niujorke) bei Jungtinėje Karalystėje (Londone), sukaupė didelę patirtį kultūrinės diplomatijos srityje, išvystė platų ir tvirtą geriausių pasaulio kultūros ir švietimo institucijų tinklą ir savo veikla parodė, kad visuomeninės ir švietimo vertybės gali būti veiksminga tarpkultūrinio dialogo priemonė. Diplomatas, autorius, viešasis intelektualas, pranešėjas, prodiuseris ir vadovas.

Volodymyras Sheiko – Ukrainos instituto, Ukrainos kultūrinės diplomatijos organizacijos, plėtojančios Ukrainos ir kitų šalių kultūrinius ryšius ir skatinančios geresnį supratimą apie Ukrainą tarptautiniu mastu, direktorius. 2007–2018 m. Volodymyras dirbo Britų taryboje kaip meno direktorius Ukrainai, rinkodaros ir komunikacijos vadovas; taip pat buvo meno vadovas 15 Pietryčių Europos ir Centrinės Azijos šalių. Prodiusavo, suplanavo ir organizavo ar kitaip prisidėjo prie daugiau kaip 200 meno, kultūros ir komunikacijos projektų ir renginių 15 Europos šalių: meno parodų, menininkų rezidencijų, kino festivalių ir filmų peržiūrų, ekspertų diskusijų, muzikos koncertų, literatūros projektų, mokomųjų seminarų, konferencijų, teatro spektaklių, komunikacijos kampanijų ir kt.

Gintarė Masteikaitė – kultūros srities lyderė, scenos menų prodiuserė. Nuo 2017 m., vadovauja Lietuvos šokio informacijos centrui, didžiausiam Baltijos regione tarptautiniam šokio festivaliui „Naujasis Baltijos šokis“ direktorė. 2019 m., įsteigė ir pradėjo organizuoti tarptautinį scenos menų festivalį „ConTempo“ Kaune ir Kauno rajone (Kaunas 2022 programos dalis). Jau 17 metų aktyviai dirba kultūros vadybos, kultūros atstovavimo, tarptautiškumo srityje. Pagrindinės veiklos kryptys: šiuolaikinio šokio ir cirko sričių vystymas, projektų inicijavimas ir vadyba, aktyvi tarptautinė veikla susijusi su LT produkcijos pristatymu užsienyje ir užsienio produkcijos pristatymu Lietuvoje, tarptautinių projektų iniciavimas ir įgyvendinimas, šiuolaikinio šokio prodiusavimas, jaunųjų scenos meno atstovų profesinis tobulinimas. Aktyviai dalyvauja kultūros politikos formavimo procesuose, šiuolaikinio šokio srities stiprinime viešąjame diskurse, prisideda prie auditorijos auginimo ir vystymo.

Diskusiją moderuoja Oksana Forostyna

Visos diskusijos vyks anglų kalba. Tiesiogiai transliuojamos „Kaunas 2022“ Facebook puslapyje.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai