21:15 2020 lapkričio mėn. 15 d.

Delfi kino seansas: „Dviračiais per Kirgiziją“ (0)

25828
2020 lapkričio mėn. 15 d. 21:15
„Dviračiais per Kirgiziją“ – dokumentinis nuotykių filmas pasakoja penkių dviratininkų iš Lietuvos, mėnesio trukmės nuotykius tolimame ir atšiauriame krašte.

Kirgizija yra viena iš centrinės Azijos šalių, iš visų pusių apglėbta 6km aukštį siekiančių kalnų viršūnių. Tai buvo ne eilinė kelionė, savo žavesiu pakerėjusi ir daug ko mačiusius keliauninkus.

Kelionės maršrutas vedė per kraštus, vis dar menkai paliestus civilizacijos, didesniąją dalį laiko praleidžiant atokiuose šalies kampeliuose, kur ne tik kad nebuvo viešbučių ar parduotuvių, bet kartais net ir gyvą dvasią buvo sunku surasti.

Keliauninkams teko įveikti daug kliūčių bei išgyventi ne vieną nuotykį. Kylant vis aukščiau, kelių kokybė prastėjo, tarpais juos pakeisdavo upės, iš civilizacijos atsikovojusios savąją dalelę, o kartais jie visai išnykdavo. Tokiais atvejais, nelikdavo nieko kito, kaip tik nulipti nuo 50-60kg sveriančių dviračių ir pradėti stumti. Oras taip pat krėtė pokštus. Lijo dažnai, o rudeniui keičiant vasarišką šilumą, teko ne tik kad einant miegoti visus turimus rūbus apsirengti, bet net ir per sniegą pabraidyti.

Kelionės organizatoriui Algirdui ši kelionė, buvo dvigubai įsimintinesnė. Mat, be visų patirtų nuotykių, jo laukė dar ir gyvenimą keičiantis iššūkis – joje jis planavo pasipiršti savo ilgametei draugei Dagnei.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai