Diagnozė - tatuiruotė: kaip nekaltas piešinys gali stipriai apkartinti gyvenimą (0)

40612
DELFI TV
2017 m. kovo 3 d. 17:31
Keliasdešimt tūkstančių metų, o gal ir kur kas daugiau - tiek laiko žmonės savo kūną puošia amžinais piešiniais. Tatuiruotės buvo paplitusios tarp senovės genčių, kariai tikėjo, kad jos gali apsaugoti, o nusikaltėlių pasaulyje pagal jas buvo galima atskirti skirtingas gaujas. Įspūdinga kūno piešinių istorija nesibaigia - šiais laikais tatuiruotės itin madingos. Daug kalbama apie tatuiruočių estetinį vaizdą, reikšmę, objektus, kurie tatuiruojami, tačiau apie žalą sveikatai pritylima.

DELFI TV konferencijoje viešėjusi Grožio terapijos ir chirurgijos klinikos "Sugihara" gydytoja dermatologė Jolanta Žilienė sako, kad anksčiau nebuvo tirta, kokį poveikį organizmui daro dažai, tačiau jau keletą metų bandoma į tai gilintis ir rezultatai nedžiugina.

„Šiais laikais, kai žmonės skaito etiketes ir žiūri, ar produktuose nėra konservantų, galvoja, ką tepa ant veido, bijo nanodalelių ir panašiai, ir nepamąsto, kad medžiagas, draudžiamas tepti ant veido, susileidžia į savo organizmą, kur jos lieka visam gyvenimui. Iš limfmazgių jų pašalinti neįmanoma", - ragino susimąstyti gydytoja. Nusprendusiems pasidaryti tatuiruotę J. Žilienė pataria rinktis kuo mažesnę ir geriau bespalvę - ypač vengti raudonos spalvos.

Išsamų pokalbį apie tatuiruotes su gydytoja dermatologe J. Žiliene žiūrėkite vaizdo reportaže.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai