Pietų Afrikos balandžių augintojas už Usainą Boltą paklojo 350 tūkst. dolerių (1)

1627
REUTERS
2018 m. rugpjūčio 29 d. 10:36
Po tinkamos treniruotės visi balandžiai grįžta namo. Vienos iš didžiausių Pietų Afrikos Respublikos karvelidžių savininkas Samuelis Mbiza sukviečia augintinius vakarienės. Jo ūkis yra ramiose Johanesburgo apylinkėse, tačiau garsas apie jį sklinda net už šalies ribų, mat S. Mbiza – ne šiaip ornitologas, o pasaulio čempiono vardą turintis balandžių lenktynininkas.

Dresuoti balandžius S. Mbizai ne vien hobis, bet ir verslas. Balandžių lenktynės – visame pasaulyje populiarus renginys. Jų laimėtojams tenkančios sumos kartais viršija milijoną. Tūkstantį tenka sumokėti vien už dalyvavimą. Vargu ar reikia sakyti, kokia vertybė yra išties greiti paukščiai.

S. Mbizos ūkyje – 650 sparnuočių. Svarbiausias iš jų pavadintas Usaino Bolto vardu, mat yra ypač greitas. Už jį S. Mbizai Belgijoje teko pakloti nemenką 350 tūkst. dolerių (306,5 tūkst. eurų) sumą.

Vis dėlto balandžių auginimu S. Mbiza verčiasi ne tik skatinamas vidinės aistros arba dėl pinigų. Jis yra vienas iš nedaugelio juodaodžių balandžių augintojų Pietų Afrikos Respublikoje.

Gyvūnų teisių gynėjai S. Mbizos nuomonei veikiausiai nepritartų. Jie ragina uždrausti balandžių lenktynes dėl, jų manymu, žiauraus elgesio su paukščiais.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai