„Oskarui“ nominuoto filmo „Last Men in Aleppo“ režisieriui nesutrukdė ribotas biudžetas (0)

1362
REUTERS
2018 m. vasario 4 d. 11:07
Ne vieną garbingą apdovanojimą pelniusio dokumentinio filmo „Last Men in Aleppo“ (liet. „Paskutiniai Alepo žmonės“) režisierius Ferasas Fayyadas džiaugiasi: „Oskaro“ nominacija padės atkreipti visuomenės dėmesį į tai, kas vyksta Sirijoje, ir galbūt išvengti liūdno scenarijaus pasikartojimo ateityje.

Juosta pasakoja apie „Baltųjų šalmų“ gelbėjimo komandos pastangas padėti Sirijos žmonėms. „Last Men in Aleppo“ – viena iš penkių juostų, nominuotų geriausio dokumentinio filmo kategorijoje.

Šis filmas – „teisingumo šauksmas“ ir „moralinis veidrodis“, į kurį turėtų pažvelgti tiek valstybių lyderiai, tiek paprasti žmonės visame pasaulyje, Davose, Šveicarijoje žurnalistams sakė kino kūrėjas.

„Last Men in Aleppo“ – danų dokumentinis filmas, kurio premjera įvyko 2017 metais. Jis detaliai vaizduoja kasdieninę savanorių kovą su nesibaigiančiais iššūkiais ir pavojais.

F. Fayyado teigimu, filmo sėkmė neabejotinai įkvėps kitus kūrėjus ir kino menininkus, kurių kūrybinėms ambicijoms trukdo ribotas biudžetas ir paramos stoka.

„Last Men in Aleppo“ Sandanso kino festivalyje komisijos buvo įvertintas kaip geriausias dokumentinis filmas.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai