Niujorke – pankroko muzikos ištakoms skirta paroda (0)

109
REUTERS
2019 m. balandžio 24 d. 14:14
Niujorke jau veikia paroda „Too Fast to Live, Too Young to Die: Punk Graphics, 1976-1986“. Anot kuratorių, ji skirta spaudos dizainui, tiesiogiai susijusiam su pankroko pradininkais laikomomis muzikos grupėmis.

Dauguma XX amžiaus 7-ojo dešimtmečio pankroko judėjimo pionierių jau seniai virto gerbiamais senjorais. Nepaisant to, protesto dvasia jų širdyse gyva ir po šiai dienai. Būtent jai ir skirta ši Niujorko meno ir dizaino muziejuje atidaryta paroda. Jeigu kalbėtume dar tiksliau, ši paroda lankytojus ragina atidžiau pažvelgti į 7-ojo ir 8-ojo dešimtmečių panko ir postpanko kultūrą, ir siūlo tai padaryti per tų laikų spaudos artefaktus – skrajutes, plakatus, albumų viršelius, žurnalus ir t.t.

Didžioji ekspozicijos dalis skirta legendinei britų pankroko grupei „Sex Pistols“. Grupės lyderis Johnas Lydonas, dar žinomas kaip Johhny Rottenas, taip pat dalyvavo parodos atidaryme. Anot muzikanto, norintiems dalyvauti panko kultūroje, reikėjo arba stengtis žmonėms perduoti vienokių ar kitokių idėjų, arba pabandyti kurti muziką.

Parodą Niujorke bus galima aplankyti iki liepos 11 dienos.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai