„Lošėjo“ žiūrovai Ispanijoje juokėsi, Lenkijoje liūdėjo, o Lietuvoje... (45)

41204
Martynas Lapinskas, Robertas Narmontas Delfi.TV
2014 m. rugsėjo 24 d. 18:35
Trečiadienį kino centre „Vingis“ įvyko spaudos konferencija, kurios metu buvo pristatytas režisieriaus Igno Jonyno ilgametražis vaidybinis filmas „Lošėjas“. Pristatyme dalyvavo pagrindinių vaidmenų atlikėjai Oona Mekas ir Vytautas Kaniušonis.

Režisierius reikalavo, kad filme vaidinantys aktoriai būtų talentingi, gerai vaidintų ir nebūtų matyti televizijos žiūrovams. „Aktorių atranka truko metus. Ooną suradau netikėtai, pamatęs jos nuotrauką laikraštyje. Sužinojau, kad ji – Jono Meko dukra, aktorė, režisierė. Pamaniau, jog norėčiau tokio prototipo žmogaus. Oona noriai sutiko pasibandyti. Savo bandymus nusifilmavo Amerikoje. Juos pamatęs supratau, kad ji turi vaidinti“, - pasakojo I. Jonynas.

Filmo pasaulinė premjera įvyko tarptautiniame San Sebastiano kino festivalyje, nuo to laiko buvo rodytas beveik 40 festivalių programose, laimėjo ne vieną apdovanojimą.

„Patirtis rodo, kad kuo toliau nuo Lietuvos, tuo filmą linksmiau priima. Jame yra ironijos, tikiuosi, kad vietinis žiūrovas supras mūsų realijas“, - vylėsi I. Jonynas.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai