Berlyno kino festivalio pagrindinį apdovanojimą pelnė izraeliečio Lapido „Sinonimai“ (0)

335
REUTERS
2019 m. vasario 18 d. 15:12
Izraelio režisierius Nadavas Lapidas pelnė Berlyno kino festivalio pagrindinį apdovanojimą – „Auksinį lokį“ – už savo draminę juostą „Sinonimai“ apie Paryžiuje gyvenantį izraelietį, kovojantį su savo tapatybe. N. Lapidas sakė, kad šis pusiau autobiografinis filmas apie jauną vyrą, pabėgusį iš Izraelio dėl nepakenčiamos politinės padėties, gali sukelti „skandalą“ jo tėvynėje.

„Noriu padėkoti žmogui, kuris buvo šio filmo kūnas ir dvasia – Tomui Mercier, atlikusiam pagrindinį vaidmenį“, – režisierius sakė per 69-osios Berlynalės apdovanojimų teikimo ceremoniją Vokietijos sostinėje.

Prancūzijoje, Izraelyje ir Vokietijoje kurta juosta pasakoja apie izraelietį, vardu Joavas, demobilizuotą po karo ir atvykusį į Paryžių su viltimi rasti dvasios ramybę ir tapti tikru prancūzu.

Tačiau filmo herojaus planai žlunga dėl teroro išpuolių Europoje ir arabų atakų prieš Prancūzijos žydus.

Festivalio, vykstančio vasario 7-17 dienomis, pagrindinio konkurso žiuri vadovavo prancūzų aktorė Juliette Binoche.

Antrasis pagal svarbą apdovanojimas – Žiuri didysis prizas arba „Sidabrinis lokys“ – atiteko prancūzų kino kūrėjo Francois Ozono juostai „Ačiū Dievui“ – sukrečiančiai dramai, pagrįstai Katalikų Bažnyčios dvasininkų lytinės prievartos aukomis tapusių tikrų žmonių istorijomis. Apdovanojimas už geriausią režisūrą atiteko vokiečių kino kūrėjai Angelai Schanelec už juostą „Aš buvau namuose, bet“ – dramą apie gedinčią našlę ir jos palaidūną sūnų.

57 metų A. Schanelec pateko į rekordiškai gausią – septynių kino kūrėjų moterų – grupę, dalyvavusią šiųmetės Berlynalės pagrindinėje programoje. Šis renginys kasmet tradiciškai tampa ankstyviausiu dideliu kino pristatymu Europoje.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai