Žinomų „vaikščiojančių" ryklių rūšių skaičius išaugo iki devynių (0)

3378
REUTERS
2020 m. vasario 3 d. 11:04
12-os metų trukmės tyrimo metu prie Naujosios Gvinėjos ir Australijos šiaurinės pakrantės buvo rastos keturios naujos tropinių ryklių rūšys, kurių atstovai naudoja pelekus vaikščioti.

Šie įmantriais raštais išmarginti rykliai nekelia pavojaus žmonėms, nes minta seklumose gyvenančiomis smulkiomis žuvimis ir bestuburiais. Rykliai „vaikšto“ naudodami krūtinės ir dubens pelekus, kai ieško maisto tarp uolų ir koralų.

Genetinių tyrimų rezultatai parodė, jog vaikščiojantys rykliai evoliucionavo palyginti visai neseniai – vos prieš devynis milijonus metų. „Conservation International“ teigimu, jie yra „jauniausi“ rykliai mūsų planetoje.

Anksčiau mokslininkai nustatė, kad daugelis vaikščiojančių ryklių visą savo gyvenimą praleidžia tame pačiame rife, kur išsirito. Naujų rūšių atsiradimas įmanomas tais atvejais, kai ryklių populiacijos lėtai išplečia savo paplitimo ribas plaukiodamos arba vaikščiodamos.

Tiesa, kalbant apie šias rūšis, gali būti, kad rykliai nukeliavo kartu su sala, judančia dėl tektoninių plokščių poslinkio.

Kvinslando universitete dirbanti dr. Christine Dudgeon paaiškino, kas galėjo nutikti: „Galbūt jie nukeliavo savo jėgomis, plaukdami arba vaikščiodami pelekais, tačiau taip pat įmanoma, jog maždaug prieš du milijonus metų šie rykliai „pasivažinėjo“ ties viršutine Naujosios Gvinėjos dalimi į vakarus judėjusiais rifais.“

Naujasis atradimas gali padėti mokslininkams geriau suprasti, kodėl šis regionas pasižymi tokia didele jūrų gyvūnijos įvairove. Dabar žinomų vaikščiojančių ryklių rūšių skaičius išaugo iki devynių.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai