Rusijoje rasta lede išsilaikiusi prieš 40 tūkstančių metų nugaišusio vilko galva (3)

14641
REUTERS
2019 m. birželio 16 d. 10:19
Prieš maždaug 40 tūkstančių metų šiandieniniame Sibire nugaišo vilkas. Dabar rasta jo atskirta galva. Dėl šalto oro ir įšalo vilko galva taip puikiai išsilaikė, kad kailis, dantys, smegenys ir galvos dalies audiniai yra beveik nepažeisti.

Jakutijos gyventojas Pavelas Jefimovas vilko galvą rado praėjusią vasarą Sibiro regione Jakutijoje ant Tirechtiacho upės kranto, netoli Šiaurės poliaračio, praneša vietos leidinys „Siberian Times“.

Vilko galva buvo perduota Jakutijos mokslų akademijai. Mokslininkai išsiuntė mėginius ir matavimų duomenis į užsienį ir drauge su kolegų iš Japonijos ir Švedijos pagalba nustatė, kad vilko amžius yra apytiksliai 40 tūkstančių metų, praneša „Siberian Times“.

Šią savaitę Jakutijos mokslų akademija pademonstravo vilko galvą viešai – „Reuters TV“ perdavė vaizdo įrašą, kuriame matyti gyvūno galva. Ji yra akivaizdžiai didesnė nei šiuolaikinio vilko, padengta kailiu, matyti gyvūno dantys. Vilko galvai trūksta akių.

Kitas vilko galvos kelionės etapas – procedūra, vadinama plastinacija. Jos metu vanduo ir riebalai pakeičiami plastikais. Tai užkerta kelią nykimui ir moksliniais tikslais apsaugo audinius.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai