11:00 2015 gruodžio mėn. 6 d.

Princas Harry susirūpino raganosių išsaugojimu (0)

612
REUTERS
2015 gruodžio mėn. 6 d. 11:00
Didžiosios Britanijos princas Harry apsilankė Pietų Afrikos Respublikos (PAR) Kriugerio draustinyje. Ten jam buvo parodyta raganosio nužudymo vieta – šių gyvūnų populiacija mažėja dėl brakonieriavimo.

Pro sraigtasparnio langą princas Harry apžiūri Kriugerio draustinį, kuris Pietų Afrikos Repsublikoje yra pats seniausias ir didžiausias. Jis driekiasi 19 tūkst. kvadratinių kilometrų, o jame gyvena apie 500 retų gyvūnų rūšių.

Draustinyje gyvena maždaug 5 tūkst. raganosių. Tačiau jų populiacija nuolat mažėja: kiekvieną dieną brakonieriai užmuša maždaug po du raganosius. Vieną tokių nusikaltimo vietų reindžeriai parodė ir princui.

Praėjusią savaitę vienas PAR teismas atšaukė draudimą prekiauti raganosių ragais. Šis draudimas buvo įvestas prieš šešerius metus, tačiau, teismo teigimu, vyriausybė nesugebėjo užtikrinti, kad šio įstatymo būtų laikomasi. Princas Harry pareiškė, kad sprendimas atšaukti draudimą dar labiau paspartins raganosių naikinimą.

Reindžeriai viliasi, kad princas Harry padės atkreipti dėmesį į šią problemą.

Po ekskursijos draustinyje Harry vyko į PAR laukinės gamtos koledžą, kur pasakė kalbą apie gyvūnų apsaugą ir draustinius.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai