Kovai su raganosių žudikais pasitelkė medžioklinius šunis (0)

2847
REUTERS
2014 m. gruodžio 11 d. 16:18
Pietų Afrika formuoja apmokytų šunų pajėgas, vildamasi, kad keturkojai padės įveikti brakonierius, vien per 2014 metus atėmusius gyvybes mažiausiai 1020 raganosių.

Nors į pagalbą pasitelkti bepiločiai ir pasamdyta daugiau žmonių prižiūrėti tokias teritorijas kaip Krugerio nacionalinis parkas, tačiau Pietų Afrikos valdžia vis dar turi desperatiškai kovoti, kad būtų pažabotas brakonieriavimas, kuris dažnai nepaiso valstybinių sienų.

„Bladhaundai yra puikūs trasoje. Belgų aviganiai yra XXI amžiaus šunys. Jie yra labai protingi. Jie pasižymi puikia koncentracija, yra puikūs trasoje ir gerai puola. O vokiečių aviganiai yra plataus akiračio, tačiau nėra labai ištvermingi Afrikos savanos sąlygomis“, - sakė kompanijos „Paramount Group“ direktorius Ericas Ichikowitzas.

Šios kompanijos vadovai sakė, kad gerai apmokyti šunys gali suteikti galimybę laimėti karą prieš brakonieriavimą.

Šiuo metu raganosių populiacija Pietų Afrikoje siekia apie 20 tūkstančių ir tai sudaro apie 80 procentų viso pasaulio laukinių raganosių.

Mėginantys pažaboti iš viso pasaulio atvykstančius brakonierius, kurie žudo raganosius dėl jų ragų, pietų afrikiečiai perkėlė dalį nykstančių gyvūnų į kaimynines šalis, kur jie sulaukia mažiau brakonierių dėmesio.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai