Į Švedijos kelius išriedėjo autonominis sunkvežimis (0)

2979
REUTERS
2019 m. gegužės 17 d. 12:24
Vienu iš Švedijos kelių pradės kursuoti vietinėje įmonėje pagamintas autonominis elektra varomas sunkvežimis. Pasak projekto autorių, pasaulyje toks sumanymas realizuotas pirmą kartą. Šiuo metu vykdomos derybos su potencialiais užsakovais ir ieškoma investuotojų, galinčių padėti sukurti tokių transporto priemonių parką.

Naujajam sunkvežimiui nereikia ne tik vairuotojo, bet ir kabinos. Krovininis elektromobilis reguliariai gabens krovinius vienu iš Švedijos viešosios paskirties kelių. Jo autoriai – konstruktoriai iš startuolio „Einride“.

Įmonės generalinis direktorius Robertas Falkas projekto sėkmę lygina su proveržiu aviacijoje, todėl kalbėdamas perfrazuoja pirmo Mėnulyje išsilaipinusio žmogaus Neilo Armstrongo žodžius.

„T-Pod“ pavadintas aparatas gali pakelti 15 padėklų ir nugabenti 20 tonų sveriantį krovinį 200 kilometrų atstumu. Kadangi nėra kabinos, „T-Pod“ eksploatavimo išlaidos yra net 60 proc. mažesnės, palyginti su sunkvežimiais, kuriuos turi vairuoti žmonės.
Pagrindinis projekto partneris – logistikos kompanija „DB Schenker“. Ji vykdo Vokietijos parduotuvių tinklo „Lidl“ užsakymus, taip pat bendradarbiauja su Švedijos prekių pristatymo įmone „Retursystem“ ir penkiomis bendrovėmis iš „Fortune-500“ sąrašo.

„Einride“ šiuo metu vykdo derybas su investuotojais. Per pirmą etapą pavyko surinkti 10 mln. dolerių (8,9 mln. eurų). Švedijos startuoliui imponuoja pasaulinė tendencija pereiti prie švaraus, greito ir pigaus krovininio transporto.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai