Festivalio „Erdvėlaivis Žemė“ Mokslo atradimų dieną atidarė prezidentė ir robotas (0)

821
Rinatas Chairulinas DELFI.TV
2014 m. rugsėjo 12 d. 17:47
Ateityje robotai gali pakeisti ne tik žmones, dirbančius rutininį darbą, bet ir atlikti smagesnes užduotis – pavyzdžiui, pradėti oficialius renginius nukerpant atidarymo juostelę. Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) vykusioje Mokslo atradimų dienoje tokią užduotį atliko studentų sukurtas robotas, kurį valdė Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

VGTU Mokslo atradimų diena – mokslo festivalio „Erdvėlaivis Žemė“ dalis, kurioje visi norintys galėjo išbandyti naujausias VGTU mokslininkų ir studentų sukurtas inovacijas bei dalyvauti eksperimentuose.

„Tiek politikoje, tiek gyvenime nuolat tenka reaguoti į naujoves, nes kiekviena diena atneša kažką naujo. Kur bebūtumėte, išmokę mąstyti, pažinti ir kurti, šias savybes tikrai panaudosite. Todėl labai linkiu, kad aukštoji mokykla išmokytų jus mokytis, nes šito reikės tiek Jums, tiek Lietuvai“, – sakė Prezidentė Dalia Grybauskaitė sveikindama VGTU susirinkusius moksleivius ir studentus, rašoma universiteto pranešime.

Prezidentė ne tik apžiūrėjo VGTU fakultetų stendus, kuriuose studentai ir mokslininkai demonstravo savo sukurtus darbus, bet ir aplankė didžiausią Rytų Europoje Civilinės inžinerijos mokslo centrą ir jo laboratorijas. Jose vyko bandymai, kurių metu įvairaus tipo konstrukcijas – šiaudinius, medinius ir metalinius namelius buvo bandoma nugriauti muzikos virpesiais.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai