Ekvadoro mumija padės suprasti iš Europos į Naująjį pasaulį patekusių ligų istoriją (1)

14280
REUTERS
2019 m. vasario 2 d. 07:37
Į Ekvadoro bažnyčios sieną įmūryti mumifikuoti šešiolikto amžiaus palaikai gali suteikti naujos informacijos apie istoriją ligų, patekusių iš Europos į Naująjį pasaulį.

Guano mumija buvo atrasta dar 1949 metais, kai per žemės drebėjimą sugriuvo dalis sienos.

Palaikai, kuriuos siena ne vieną šimtmetį saugojo nuo žiurkių ir musių, jau seniai intrigavo mokslininkus.

Ir pagaliau, 2019 metais prancūzų patologas, kuris yra tyręs Hitlerio palaikus, nusprendė ištirti ir šią mumiją, tikėdamasis, kad tai padės daugiau sužinoti apie ligų istoriją.

Pirminiais duomenimis, mumijos palaikai atskleidė uždegiminės sąnarių ligos požymių – spėjama, kad tai buvo reumatoidinis poliartritas, kuris buvo paplitęs Amerikos žemynuose dar iki atvykstant Kristupui Kolumbui.

Guano mumija apipinta teorijomis. Spėjama, kad tai galėjo būti vietinis vienuolis, tačiau ekspertai mano, jog palaikų palaidojimo būdas neparodo, kad jis galėjo turėti religinį titulą.

Atliktų tyrimų duomenimis, vyrui galėjo būti apie 90 metų, galima mirties priežastis – žandikaulio fistulė, kuri išsivystė į pūlinį.

Mumija bus toliau tiriama, naudojant radioaktyviosios anglies metodą, radiografiją ir endoskopiją. Ekspertai tikisi per ateinančius mėnesius surinkti daugiau duomenų ir susidaryti išsamesnę mumijos charakteristiką.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai