Pietų Korėjos gyvūnų teisių gynėjai pasmerkė buvusią šalies prezidentę Park Geun-hye už netinkamą elgesį su gyvūnais augintiniais. Nušalinta nuo prezidento posto ir priversta išsikelti iš Mėlynaisiais rūmais vadinamos prezidento rezidencijos Park Geun-hye paliko joje devynis šunis.

Palikti šunys yra Korėjos džindo veislės. Šios veislės šunys garsėja savo prieraišumu ir ištikimybe šeimininkui.

Mėlynuosius rūmus Park Geun-hye paliko kovo 12 d. Tai įvyko praėjus dviem dienoms po Konstitucinio teismo sprendimo apie nušalinimą nuo pareigų dėl korupcijos skandalo, susijusio su didelio masto verslu ir finansine nauda. Išvykusi iš prezidento apartamentų ji grįžo į savo namus šalies sostinės Seulo Kangnamo rajone.

2013 metų pradžioje, kai Park Geun-hye teko persikelti į Mėlynuosius rūmus, čia gyvenantys kaimynai padovanojo jai porą džindo veislės šunų. Šių metų sausį šunų pora susilaukė septynių jauniklių.

Kovotojai už gyvūnų teises iš grupės „Coexistence of Animal Rights on Earth“ (CARE) teigė norėję pasirūpinti gyvūnais ir rasti jiems naujus šeimininkus. Deja, Mėlynieji rūmai jų prašymus ir siūlymus ignoravo.

Šunys buvo išgabenti į gyvūnų priežiūros centrą, kuriame, anot aktyvistų, pažeidinėjamos gyvūnų teisės.