„Blue Origin“ surengė pristatymą, nenusileidžiantį bendrovės „Apple“ naujų gaminių premjeroms (0)

973
REUTERS
2019 m. gegužės 10 d. 14:52
Internetinės prekybos milžinė „Amazon“ magnatas Jeffas Bezosas (Džefas Bezosas) ketvirtadienį pareiškė planuojantis pasiųsti erdvėlaivį į Mėnulį, atgyjant susidomėjimui tokiomis misijomis, praėjus pusei šimtmečio po pirmojo žmonių išsilaipinimo Žemės gamtiniame palydove.

J. Bezosas sakė, kad jo kosmoso technologijų bendrovė „Blue Origin“ ketina pirmiausiai nuskraidinti kibernetinį aparatą, dydžio sulig nedideliu namu, galintį nešti keturis mėnuleigius. Šiai misijai būtų panaudotas naujai sukurtas raketinis variklis ir didesnės raketos.

Vėliau galėtų būti paleistas žmoes skraidinantis aparatas. Tikėtina, kad tai pavyktų padaryti iki JAV kosmoso agentūros NASA planuojamo sugrįžimo į Mėnulį 2024 metais.

„Blue Origin“, paprastai nesistengianti pritraukti dėmesio, šįkart surengė pristatymą, nenusileidžiantį bendrovės „Apple“ naujų gaminių premjeroms. Renginys vyko pritemdytoje konferencijų centro salėje, ant kurios sienų mirguliavo „žvaigždės“.

Tarp dalyvių buvo astronautų ir kitų svarbių kosmoso sektoriaus veikėjų, o J. Bezosas stovėjo mėlynai apšviestoje scenoje, kai buvo pakelta juoda uždanga, atidengusi kosminį aparatą su sferiniu centriniu moduliu ir keturiomis ilgomis plonomis nusileidimo atramomis.

J. Bezosas, taip pat valdantis dienraštį „The Washington Post“, nužengė nuo scenos nepateikęs išsamesnių detalių, pavyzdžiui, planuojamų skrydžių datų, užsakovų ir informacijos apie pilotuojamus skrydžius. Jis daugiau kalbėjo apie savo svajonę, kad žmonės ateityje galėtų gyventi orbitinėse kolonijose, o ne apie planuojamas „Blue Origin“ misijas.

„Blue Origin“ pareigūnai pateikė prieštaringų atsakymų į klausimus, kada bendrovė galėtų nuskraidinti į Mėnulį nepilotuojamus ir pilotuojamus aparatus.

Bendrovės viceprezidentas Clay Mowry sakė, kad 2024-ieji nėra konkretus tikslas pilotuojamai misijai, ir pridūrė, kad tai labiau susiję su NASA kaip potencialia užsakove.
Buvęs Atstovų Rūmų narys Robertas Walkeris, šiuo metu dirbantis privačiu konsultantu kosmoso reikalams ir bendradarbiaujantis su „Blue Origin“, sakė, kad bendrovė planuoja 2023 metais paleisti erdvėlaivį be žmonių.

Bendrovė šį mėnesį sėkmingai paleido anksčiau panaudotą raketą „New Shepard“, pakilusią iki kosmoso ribos 100 km aukštyje. Tai buvo jau penktasis šios konkrečios raketos skrydis.

Kosminių technologijų bendrovės anksčiau buvo paskelbusios skambių pareiškimų apie savo planus, nors jie vėliau nebuvo išpildyti.

Buvusi NASA administratoriaus pavaduotoja Dava Newman, šiuo metu dirbanti profesore Masačusetso technologijų universitete ir bendradarbiaujanti su „Blue Origin“, teigė, kad šįkart bus kitaip – anot jos, tai leis pasiekti bendrovės sukurtas naujasis variklis.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai