Savanoriai. Kova dėl per anksti į šį pasaulį atkeliavusių savo vaikų gyvybės žinomas moteris įkvėpė savanorystei (0)

12158
2022 birželio mėn. 26 d. 11:00
Jau šį šeštadienį per Delfi TV bus parodyta laida „Savanoriai“ apie asociacijos „Padedu augti“ įkūrėją ir vadovę Ingą Laukytę-Budrienę, kurios savanoriška ir visuomeninė veikla , dirbant su per anksti gimusiais kūdikiais, įkvepia ir padeda daugybei žmonių.

Inga Laukytė-Budrienė, nuostabių dvynukų mama ir laiminga žmona, savanore, o vėliau ir visuomenės veikėja tapo po gan dramatiškos ir sudėtingos patirties, kai jos pačios dvynukai tapo ankstukais, nes gimė gerokai anksčiau nei turėjo.

Šiuo metu jos įkurta organizacija „Padedu augti“ skaičiuoja jau devintus veiklos metus. Inga Laukytė-Budrienė yra viena iš asociacijos steigėjų ir jos vadovė nuo pat organizacijos įsikūrimo 2013 metais.

Veikli moteris inicijuoja ir vykdo gyvybiškai svarbius projektus, rūpinasi naujagimių priežiūros sąlygų gerinimu Lietuvoje, suteikia emocinę, savitarpio ir socialinę pagalbą šeimoms, susilaukusioms neišnešiotų ir sunkiai sergančių naujagimių.

Inga yra ir pirmosios Lietuvoje pacientų tarybos - Kauno klinikų Pacientų tarybos pirmininkė. Bet viskas prasidėjo nuo savanorystės, norint padėti tokioms pat kaip ji, mamoms ir tėčiams, išgyvenusiems per anksti gimusių vaikučių sudėtingą patirtį.

Įkūrusios organizaciją „Padedu augti“, aktyvios mamos ėmėsi veiklos, kūrė ankstukų tėvų savipagalbos grupes, ėjo į ligonines, pasakojo savo istorijas, drąsino ir mokė mamas, o ilgainiui suprato, kad ypatingai svarbus dalykas yra sukurti neišnešiotukų pieno banką.

Prie šios iniciatyvos labai prisidėjo ir prodiuseris, TV laidų vedėjas Kristupas Krivickas su žmona Jurgita, kurie irgi yra susilaukę savo ankstuko, sūnaus Augusto, kuris gimė 26–ąją savaitę sverdamas vos daugiau nei 1 kilogramą.

„2016 metais nusprendėme įkurti pirmą pasaulyje donorinį pieno banką neišnešiotiems kūdikiams, nes jiems gyvybiškai svarbus būtent per anksti pagimdžiusios motinos pieno lašas. Viena iš mūsų organizacijos narių susilaukė dukrytės anksčiau laiko, ji susipažino su tuo metu irgi per anksti sūnų pagimdžiusia Jurgita Krivickiene. Mes greitai suradom su Krivickais bendrą kalbą, jie puikiai suprato, kaip svarbu įkurti tokio pieno banką ir paskelbę apie mūsų iniciatyvą viešai labai greitai padėjo surinkti reikiamą pinigų sumą“, - pasakoja Inga Laukytė-Budrienė.

Visa Ingos Laukytės-Budrienės savanorystės istorija, o taip pat interviu su Jurgita Krivickiene jau šeštadienį, 13.30 laidoje „Savanoriai“ per Delfi TV.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai