Savaitės įvykiai. Valstybės vadovo statuso suteikimas Landsbergiui – kodėl nepavyksta sutarti? Baigėsi karantinas – ar verta išvykti atostogauti svetur?teisėjai lietuviai Tokijo olimpiadoje - kas jie? (3)

34112
2021 liepos mėn. 4 d. 18:00
Seimas ėmėsi projekto, kuriuo Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkui Vytautui Landsbergiui būtų suteiktas valstybės vadovo statusas. Seimas po pateikimo pritarė įstatymo projektui. Pokalbis studijoje su Vytautu Landsbergiu. Kaip jis vertina šią situaciją?

Savaitės pradžioje vyriausybė priėmė sprendimą atšaukti karantiną. Jis truko 8 mėnesius, o nuo ketvirtadienio karantinas buvo atšauktas.
Tačiau didelių fejerverkų ta proga nebuvo – žmonės, berods, prie kaukių dėvėjimo uždarose erdvėse jau priprato, o visur kitur suvaržymų beveik nesijaučia. Nuo ketvirtadienio ėmė veikti skaitmeninis Europos sąjungos Covid pažymėjimas, leisiantis lengviau keliauti bendrijos viduje.

Tačiau korona virusas nepasiduoda, kai kurios šalys vėl skelbia karantinas, nes atsiranda naujos viruso atmainos. Lietuvoje taip pat jau yra delta atmaina. Situaciją sunkina ir tai, kad krito vakcinacijos tempai – pusė milijono vakcinų guli šaldytuvuose. Kai kurie specialistai siūlo susilaikyti nuo kelionių į svečias šalis, pagalvoti apie poilsį Lietuvoje. Bet žmonės sako, jeigu jau karantiną atšaukė, tai gal galima pradėti mėgautis vasara ir planuoti išvykas į svečias šalis?

Po daugiau nei dviejų savaičių Tokijuje prasidės Olimpinės vasaros žaidynės. Planuojama, kad žaidynėse dalyvaus 206 šalių rinktinės, o joms atstovaus 11 091 atletas.

Ne visi tikriausiai žino, kad į olimpines žaidynes vyks keletas lietuvių teisėjų. Tai buvę olimpiečiai, patys dalyvavę įvairiose varžybose ir olimpiadose, jie vežė mūsų šaliai medalius, o dabar stebės stipriausiųjų pasirodymus, atidžiai vertins kiekvieną olimpiečių judesį.

Kviečiame susipažinti su olimpiniais teisėjais: kas jie tokie, kodėl sulaukė kvietimo būti teisėjais, kam jie prognozuoja pergales ir su kokiais iššūkiais susidurs Tokijo olimpinėse žaidynėse?

Laida Savaitės įvykiai sekmadienį 18 val. per Delfi televiziją.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai