Savaitės įvykiai. Migrantų krizė: kodėl sukilo gvyentojai? Valdžios komunikacijos klaidos ir ką reiškia būti už tvoros? Dar viena tema – parolimpinės žaidynės (2)

37171
2021 rugpjūčio mėn. 1 d. 18:00
Kodėl sukilo pasienio miestelių gyventojai? Dieveniškės ir Rūdninkai šią savaitę buvo karšti taškai. Ten vyko protestai prieš vyriausybės sprendimus įkurdinti ten migrantus. Vyko ir žmonių susirėmimai su teisėsaugos pareigūnais. Pirmadienį vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė apkaltino riaušių kėlėjus veikimu prieš valstybę, tačiau jau trečiadienį paskelbta, kad kol kas į Dieveniškes migrantai nebus keliami. Tačiau ketvirtadienį žmonės vis tiek susirinko sostinės Kudirkos aikštėje.

Gal gyventojų protestai yra nulemti valdžios komunikacijos klaidų? Plačiau apie tai svarstys ekspertai.

Ką reiškia būti už tvoros? Pabėgėlės iš Etiopos istorija

Dar viena tema – parolimpinės žaidynės. Parolimpiada visuomet sulaukia mažiau dėmesio, nors Lietuvos sportininkai ne kartą iškovojo medalius ir parolimpinė rinktinė nemažėja kaip sveikųjų. Kviečiu jus susipažinti su dviem lengvaatletėm parolimpietėm, kurių optimizmas stebina ir įkvepia. Jos nuo gimimo nemato, tačiau mėgaujasi sportu ir turi daug svajonių. Su merginų treneriais žurnalistė Daiva Ausėnaitė kalbėjosi apie neįgalaus žmogaus galimybių ribas. Kaip įveikti baimę bėgti, kai nematai trąsos? Kaip suprasti, kaip mesti rutulį, kai jį tik apčiuopi, bet nematai jo? Daugybė neįgalių žmonių Tokijuje varžysis dėl medalių ir demonstruos žmogaus kūno galimybes.Parolimpinės varžybos – tai visų ten dalyvaujančių neįgaliųjų sportininkų vidinės stiprybės, įveiktų bamių ir gyvenimo džiaugsmo šventė.

Laida Savaitės įvykiai sekmadienį 18 val. per DELFI televiziją.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai