Atveriamas žaliasis koridorius stambiems investiciniams projektams Lietuvoje (10)

531
2020 m. rugpjūčio 4 d. 16:46
Seimas priėmė Investicijų ir Pelno mokesčio įstatymų paketą, kuriuo sukurta nauja priemonė, skirta stambioms vietinio ir užsienio kapitalo investicijoms pritraukti.

Įstatymų pakete, dar vadinamame žaliuoju koridoriumi investicijoms, numatytos kur kas greitesnės ir paprastesnės investuotojo įsikūrimo procedūros bei paskatos investuotojus priimančioms savivaldybėms. Tai į regionų vystymą orientuota iniciatyva, kuria siekiama skatinti investicijas visoje Lietuvoje.

Planuojama, kad šie esminiai investicijų reguliavimo pakeitimai leis per 5-erius metus sukurti apie 2000 naujų darbo vietų visoje Lietuvoje, įskaitant ir atokesnius šalies regionus.

Šios iniciatyvos tikslas – įvairiomis priemonėmis pritraukti daug darbo vietų sukuriančius ir stambias investicijas įgyvendinančius tiesioginių užsienio investicijų projektus ir sukurti papildomas paskatas plėstis norinčiam lietuviškam verslui.

Projektai galės būti įgyvendinami bet kuriame Lietuvos regione, todėl ši paskata svarbi skatinant šalies regionų plėtrą. Stambių projektų įgyvendinimas turi reikšmingą poveikį šalies ekonomikai – sumokami mokesčiai, perkamos vietinių tiekėjų paslaugos, prekės ir paslaugos, sukuriamos aukštos pridėtinės vertės darbo vietos.

Stambūs projektai didina produktyvumo lygį ir kuria aukštesnės pridėtinės vertės produktus, taip skatindami ekonomikos pažangą.

Žaliojo koridoriaus investicijoms įstatymų paketas apima: Investicijų įstatymo, Įstatymo dėl užsieniečių teisinės padėties, Teritorijų planavimo įstatymo, Užimtumo įstatymo, Žemės įstatymo, Planuojamos ūkinės veiklos poveikio aplinkai vertinimo įstatymo ir Pelno mokesčio įstatymo pakeitimus.

Užsakymo nr.: PT_84920719

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai